REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
fot: mat. prasowe

fot: mat. prasowe

USDA, amerykański urząd zajmujący się nadzorem weterynaryjnym zakazał importu świeżej i mrożonej wieprzowiny z Polski. Wszystko przez niewłaściwe procedury w jednej z firm zajmujących się przetwórstwem mięsa w Polsce w związku z chorobą ASF.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Z powodu naruszeń amerykański urząd rozpoczął przegląd protokołów eksportowych mięsa z Polski. Podczas normalnych procedur kontrolnych okazało się, że jedna z firm eksportujących mięso nie prowadziła odpowiednich działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się ASF.

Agencja sprawdza także protokoły z drugiej, polskiej firmy. Dlatego agencja chce upewnić się, że mięso ze wszystkich firm eksportujących do USA jest zgodne ze standardami bezpieczeństwa. Do tego momentu import produktów będzie zawieszony.

Amerykańska agencja zauważa, że pomimo zagrożenia płynącego z ASF, choroba w żaden sposób negatywnie nie wpływa na zdrowie ludzi.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony