REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Pracownicy Biedronki od stycznia 2018 r. zarabiać będą więcej

Pracownicy Biedronki od stycznia 2018 r. zarabiać będą więcej (fot. JMP, za: YouTube)

Biedronka wprowadza kolejne zmiany w systemie wynagrodzeń - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Pracownicy zatrudnieni na stanowisku sprzedawcy-kasjera począwszy od stycznia 2018 r. zarabiać będą mogli nawet 3550 zł brutto miesięcznie. Warunek? Praca w sklepie w Warszawie, minimum od trzech lat i regularne wyrabianie stuprocentowej frekwencji.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

W przypadku takich osób pensja podstawowa po nowym roku wynosić będzie 3000 zł. Pozostałych 550 zł to natomiast "nagroda za 100 proc. obecności" (takim mianem określa ją zarząd firmy). Osoby z krótszym stażem na tym samym stanowisku będą mogły liczyć na mniejszą pensję podstawową (2700 zł brutto dla "świeżaków", 2800 zł brutto dla zatrudnionych co najmniej od roku) oraz identyczny bonus frekwencyjny.

Tyle dla pracowników z Warszawy i okolic, gdzie sytuacja na rynku pracy jest - z punktu widzenia pracodawców - dramatyczna. Przypomnijmy, że Jeronimo Martins pod względem płacowym dzieli kraj na trzy obszary. Region A obejmuje większość miast Polski oraz sklepy na wsi, region B to duże miasta, jak Kraków czy Poznań, a region C - aglomeracja warszawska.

Jak ustaliliśmy, zmiany wynagrodzeń dotyczyć będą pracowników wszystkich Biedronek w Polsce. W najmniejszych miastach podstawa pensji od stycznia wyniesie 2200, 2300 lub 2500 zł brutto (w zależności od stażu). Poza Warszawą będzie także obowiązywała odmienna stawka premii frekwencyjnej (450 w strefie A, 500 zł w strefie B).

W większości przypadków wraz z końcem roku podstawa pensji podwyższona zostanie o 100 zł brutto i o tyle samo wzrośnie ewentualny bonus za frekwencję (jednak częściowo kosztem premii za obroty sklepu, o czym piszemy poniżej). Zapytaliśmy Jeronimo Martins o dodatkowe szczegóły wprowadzanych zmian, jednak do momentu publikacji niniejszego artykułu biuro prasowe firmy nie udzieliło nam odpowiedzi na przesłane we wtorek pytanie.

Wprowadzane od stycznia zmiany to sygnał, że zarząd Jeronimo Martins Polska pozytywnie ocenił testy nowego systemu wynagrodzeń prowadzone w ostatnich tygodniach na terenie Warszawy. Przypomnijmy, że firma w ramach pilotażu przyznawała do 600 zł brutto miesięcznie premii osobom, które w miesiącu nie opuszczą ani jednego dnia pracy. Wcześniej w Biedronce obowiązywały już podobne nagrody, jednak nigdy tak wysokie (w pierwszym kwartale br. premia za brak nieobecności wynosiła 200 zł brutto).

W piśmie wystosowanym 28 listopada br. przez zarząd Jeronimo Martins Polska do pracowników Biedronki czytamy, iż decyzja firmy o zmianach wynagrodzeń uwzględnia "wnioski wynikające z analizy wyników badania rynku pracy w Polsce, propozycje i opinie pracowników" oraz "zaangażowanie i wkład całego zespołu w wyniki firmy".

Jak ustaliliśmy, oprócz podstawowej pensji i nagrody za brak nieobecności, pracownicy Biedronki nadal otrzymywać będą także "bonusy obrotowe", przyznawane w przypadku realizacji celu sprzedażowego sklepu, w którym pracują. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to 600 zł brutto raz na kwartał. Aktualnie taka premia przyznawana jest co miesiąc i jest niższa (przynajmniej w części sklepów wynosi 330 zł brutto).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 51

 • 44
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pracownik 4 ponad rok temuocena: 50% 

  Może i Warszawa dostała podwyżki, ale dlaczego kosztem kasjerów z innych, mniejszych miast. Daliście 200 zl, zabraliście 330 zl + będzie premia kwartalna 500zl (pod warunkiem wyrobiania). Czyli wychodzi prawie na 0!!!

  oceń komentarz
 • ~Inna 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Chodźmy wszyscy pracować do Biedronki ale tylko w Warszawie bo resztę pracowników Biedronki w małych miejscowości w d.... mają

  oceń komentarz
 • ~mikson 2 ponad rok temuocena: 67% 

  No tak magiczne 3500brutto. 100% frekwencji... tylko w Wawie. Praca na kilku stanowskach jednoczesnie i nierealne targety dla sklepu.Poza miastem nadal magiczne 2200 brutto czyli nowa pensja minimalna.

  oceń komentarz
 • ~0986 1 ponad rok temuocena: 75% 

  Potwierdzam, ze tak bedzie

  oceń komentarz
do góry strony