REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(fot. M.Mozart/Flickr, na lic. CC BY-2.0)

Miesiąc po strzelaninie w hipermarkecie Walmart w amerykańskim El Paso, w której zginęło ponad 20 osób, największa sieć handlowa na świecie ogłosiła, że zredukuje ilość broni i amunicji dostępnych w ofercie - donosi telewizja CNN.

REKLAMA

Walmart zamierza m.in. całkowicie zaprzestać sprzedaży amunicji do pistoletów i do karabinów z krótką lufą, po tym jak wyprzeda do końca tego rodzaju asortyment. Jak zauważa CNN, taka amunicja bywa wykorzystywana również w innych rodzajach broni, używanych do napadów i strzelanin.

Walmart wycofa także ze sprzedaży w sklepach na Alasce pistolety. Alaska to jedyny stan USA, w którym taka broń znajdowała się w ofercie detalisty.

Ponadto Walmart wydał oświadczenie, w którym prosi klientów o to, by zaprzestali przychodzenia z bronią na widoku na zakupy do sklepów sieci (w części stanów jest to prawnie dozwolone). - Jest dla nas jasne, że nie możemy zaakceptować status quo - napisał dyrektor generalny Walmartu Doug McMillon w komunikacie skierowanym do pracowników sieci.

Jednak CNN zauważa, że broń i amunicja nie znikną całkowicie ze sklepów Walmartu. Detalista wciąż będzie sprzedawał długolufowe karabiny służące do polowań na zwierzynę, wiatrówki, a także różne rodzaje amunicji do nich. Jednocześnie sieć nie będzie robiła problemu klientom, którzy przyjdą na zakupy z bronią odpowiednio ukrytą (i posiadają licencję na jej posiadanie).

Broń dostępna jest w ok. 3,9 tys. spośród 4,7 tys. sklepów Walmartu. Sieć aktualnie odpowiada za 2 proc. sprzedaży broni w USA, a także 20 proc. sprzedaży amunicji.

źródło: CNN

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony