REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

(fot. Metro AG)

Grupa Metro, do której należy m.in. sieć hurtowni Makro C&C w Polsce, kończy rok obrotowy 2018/19 silnym wzrostem sprzedaży i potwierdza prognozy EBITDA.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Według wstępnych danych Metro AG osiągnęło wzrost sprzedaży like-for-like o 2,4 proc. i o 2,5 proc. w lokalnej walucie w roku budżetowym 2018/19. Te wyniki sprzedaży są zgodne z oczekiwaniami.

Całkowita sprzedaż Metro AG w roku budżetowym 2018/19 wzrosła o 1,5 proc. do 29,9 mld euro. - W ubiegłym roku obrotowym przyspieszyliśmy wzrost sprzedaży w wyniku koncentracji biznesu. Sprzedaż w Europie Wschodniej, bez Rosji, i w Azji ponownie odnotowała silny wzrost. Natomiast sprzedaż w Europie Zachodniej, z wyjątkiem Niemiec, uległa poprawie w porównaniu z ubiegłym rokiem - komentuje Olaf Koch, prezes Metro AG.

- Na tej podstawie możemy potwierdzić prognozy EBITDA na rok budżetowy 2018/19. Po sprzedaży większościowego pakietu akcji w Metro China nasze główne grupy klientów HoReCa i Trader będą stanowiły 70 proc. sprzedaży. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego strategicznego postępu – dodaje.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony