REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding

Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Grupa Eurocash złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na koncentrację w związku z planowanym nabyciem udziałów w spółce Partner, prowadzącej 26 sklepów pod szyldem Lewiatan - podała giełdowa spółka w komunikacie.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Sprzedającym jest Asteria Holding, której jednym z udziałowców jest Wojciech Kruszewski, wieloletni prezes Lewiatan Holding.

- Przez wiele lat budowałem przedsiębiorstwo prowadzące z dużym sukcesem sklepy w ramach sieci Lewiatan. Obecnie uznałem, że nadszedł czas, by przekazać firmę następcom. Okazało się jednak, że sukcesją nie są zainteresowane moje dzieci, które osiągnęły sukces zawodowy w innych obszarach biznesowych. Z tego też powodu nie są zainteresowane prowadzeniem naszego przedsiębiorstwa - komentuje Wojciech Kruszewski, cytowany w komunikacie.

Jak dodaje Kruszewski, otrzymał "wiele ofert" kupna udziałów w spółce Partners. - Postanowiliśmy zatem dokonać wyboru ewentualnego nabywcy. Bez wątpienia uznałem, że najlepszym nabywcą pakietu udziałów w spółce będzie Eurocash, większościowy akcjonariusz Lewiatan Holding i jednocześnie największy dostawca towarów do sieci Lewiatan, w tym do spółki Partner  - wyjaśnia powody swojej decyzji Wojciech Kruszewski.

- Tą transakcją pokazujemy, że jako Grupa Eurocash jesteśmy gotowi nie tylko wspierać operacyjnie i kapitałowo dalszy rozwój sklepów prowadzonych przez naszych franczyzobiorców, czego przykładem były nasze wcześniejsze transakcje polegające na nabyciu udziałów w spółkach prowadzących sklepy Delikatesy Centrum, lecz również dajemy naszym partnerom możliwość wyjścia z inwestycji i realizacji przez nich innych planów biznesowych – komentuje Jacek Owczarek, członek zarządu Grupy Eurocash.

Po ewentualnym nabyciu pakietu udziałów w spółce, Eurocash planuje dalej rozwijać sklepy sieci Partner pod szyldem Lewiatana. Zrzeszone w Grupie Eurocash sieci franczyzowe i partnerkie - oprócz Lewiatana (ponad 3100 placówek) to m.in. Delikatesy Centrum, Gama, Euro Sklep, Groszek i Abc - liczą łącznie 14 tys. sklepów w Polsce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~GOSIA24 2 ponad rok temu

  Dzieci są ograniczone umysłowo, tyle w temacie, pewnie Warszawa albo inne miasto i robota dla korpo lub firmy okołokorpo. Żenada dzieci żenada!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dumny 1 ponad rok temu

  Szkoda ze pojdzie w zagraniczne lapska...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony