REKLAMAFord - Banner Główny

W sklepach sieci handlowych należących do rosyjskiej X5 Retail Group - Pieriekriostok, Piatioroczka i Karusel - od czerwca będzie można odbierać przesyłki z AliExpress - donosi portal retail.ru. Klienci zakupy odbiorą w maszynach paczkowych działających przy sklepach.

REKLAMAPurella - SuperHerbs - Belka w artykułach (15-30.11.2019)

(fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne)

Formalnie partnerstwo zawarte zostało między logistyczną odnogą Alibaby, spółką Cainaio, oraz wchodzącą w skład X5 Reetail Group firmą X5 Omni. Ostatnia z wymienionych firm odpowiadać będzie za dostarczanie przesyłek z AliExpress do sklepów X5.

Chińsko-rosyjska współpraca będzie możliwa dzięki zawartego niedawno sojuszowi X5 z firmą Ucharm. Jak informowaliśmy w minionym tygodniu na portalu wiadomoscihandlowe.pl, Ucharm zajmie się rozbudową sieci automatów paczkowych w sklepach należących do X5.

Jak zauważają rosyjskie media, to już kolejna umowa o współpracy podpisana w ostatnim czasie przez X5 Omni. Wcześniej firma porozumiała się z innym chińskim graczem, a mianowicie Ucharm.

W trakcie pilotażu, który potrwać ma do września br., Chińczycy dostarczą X5 automatów paczkowych. Jeśli testy wypadną pozytywnie, do końca 2019 r. tego typu urządzenia mogą się pojawić nawet w 2700 sklepach pod szyldami Pieriekriostok, Piatioroczka i Karusel.

Warto podkreślić, że już teraz w sklepach rosyjskiej grupy już działa ponad 2,2 tys. postomatów, do których są dostarczane przesyłki, które przechodzą m.in. przez centra logistyczne X5.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony