REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
Żabka w Łodzi, Al. Wyszyńskiego

Żabka w Łodzi, Al. Wyszyńskiego (fot. Konrad Kaszuba)

Ministerstwo Zdrowia zleciło firmie Żabka Polska opracowanie i aktualizację algorytmów służących do modelowania ruchu pacjentów zakażonych lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem – dowiedział się serwis wyborcza.pl.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Jak wynika z ustaleń wyborczej.pl, która przejrzała tabele zakupów Ministerstwa Zdrowia, urząd zlecił firmie Żabka Polska "Wykonanie zadań o charakterze eksperckim w zakresie wypracowania i bieżącego aktualizowania wypracowanych algorytmów – modeli procesów ruchu pacjentów zakażonych lub podejrzanych o zakażenia wirusem SARS CoV-2".

Eksperci IT i analiz big data sieci Żabka opracowują na potrzeby polskiego rządu modele rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, bazując na raportowanych przez lekarzy danych o pobytach pacjentów w szpitalach. Jak zapewniły portal strony projektu, usługa jest darmowa.

Na łamach wyborczej.pl przedstawiciele firmy zapewniają, że ma ona wystarczające kompetencje i zasoby, by wspierać Ministerstwo Zdrowia: „Żabka jest w Polsce i Europie jednym z najbardziej zaawansowanych centrów kompetencji (…). Wyjątkiem jest obszar wiedzy epidemiologicznej (…) ale zakres, w jakim poruszają się nasi specjaliści, tej wiedzy od nich nie wymaga”.

Żabka Polska od dłuższego czasu intensywnie rozwija swoje kompetencje cyfrowe. Sieć wdrożyła już szereg rozwiązań technologicznych, w tym przede wszystkim aplikację Frappka do zarządzania sklepem, która pozwala m.in. na zdalne analizowanie danych sprzedażowych w czasie rzeczywistym. Zastosowano rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, z wykorzystaniem zaawansowanej analityki danych.

W lutym br. w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners – właściciela spółki Żabka Polska – wyliczał długofalowe korzyści ze stosowania technologii cyfrowych:

– To wszystko [poprawę efektywności biznesowej – red.] można osiągnąć dzięki inwestycjom w automatyzację procesów, w digitalizację sklepów, dzięki czemu franczyzobiorca czyli przedsiębiorca będzie miał więcej czasu, by skupić się na rzeczywistym zarządzaniu biznesem, prowadzeniu sklepu.

Czytaj więcej na stronie wyborcza.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Co tu się dzieje ? 5 7 dni temuocena: 100% 

  To państwo chyli się ku upadkowi, jeśli analizy dla rządu robi sieć Żabka...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~x_y_z 4 8 dni temuocena: 100% 

  Chyba jednak przydaliby się epidemiolodzy, bo ogniska nie są w szpitalach, w szpitalach są zidentyfikowani chorzy. No ale skąd może to wiedzieć Żabka czy Ministerstwo Zdrowia?

  oceń komentarz
 • ~xArt 3 8 dni temuocena: 0% 

  Od początku epidemii słyszę jak dużo różne firmy pomagają w walce z Covid. O Żabce słyszałam już wiele razy w tym kontekście. Zresztą tutaj nie chodzi o to, że to Żabka jako firma opracowuje algorytmy – ale ludzie którzy z nią współpracują – eksperci, bo są jednymi z najlepszych w polsce. I to, że dzielą się swoją wiedzą z epidemiologami i to jak czytałam, pracując społecznie - dla mnie jest warte pochwalenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darc 2 8 dni temuocena: 100% 

  No takie ma doświadczenie, że jako jedna z niewielu firm zagranicznych może działać w niedzielę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alex 1 9 dni temuocena: 100% 

  Jakie doświadczenie ma ta firma w tym zakresie?

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony