REKLAMAPartner Logistic - baner główny (14-29.02.2020 r.)
prawo

prawo (fot. Pixabay CC0)

Zdaniem ekspertów, zmiany prawne mogą przyczynić się do wzrostu zadłużenia firm handlowych. Już dziś sięgają one 3 mld zł.

REKLAMA

O sprawie napisała „Rzeczpospolita”. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że w porównaniu z 2016 roku długi firm handlowych wzrosły o 1/3. Na dodatek mogą jeszcze wzrosnąć, wszystko przez ustawę o zakazie handlu oraz ograniczającą sprzedaż alkoholu. – Ta ustawa uderza w zwykłe sklepy spożywcze, nieraz otwarte do późnych godzin nocnych – mówi gazecie Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Największe straty mogą ponieść małe sklepy, utrzymujące się głównie ze sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych. Jeżeli liczba koncesji zostanie ograniczona, ich problemy mogą się nawarstwić. Zdaniem ekspertów podobny skutek może wywołać wprowadzenie zakazu handlu w niedziele. Wszystko przez to, że duże sieci mocno się do tych zmian przygotowały, chociażby wydłużając godziny pracy w dzień poprzedzający, a także organizowanie sobotnich promocji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony