REKLAMAMLEKOVITA - Baner główny (kwiecień 2018)
Na zdj. poseł Jan Mosiński (PiS), przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy

Na zdj. poseł Jan Mosiński (PiS), przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy (fot. materiały prasowe/janmosinski.com)

Wejście posła Jana Mosińskiego w skład Komisji Weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji nie opóźni prac w Sejmie nad kształtem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - deklaruje w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl główny zainteresowany. Mosiński, który jest przewodniczącym podkomisji stałej ds. rynku pracy, twierdzi, iż liczy na to, że do końca czerwca uda się przygotować sprawozdanie i prace nad ustawą dot. niedzielnego handlu przeniosą się na poziom Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

REKLAMARTA - belka w artykułach - kwiecień 2018

- To trochę modyfikacja moich deklaracji sprzed kilku tygodni, że do końca czerwca skończymy prace nie w podkomisji, a w komisji. Ale myślę, że może jeszcze przed wakacjami uda się projektowi opuścić komisję i ewentualnie zaraz po wakacjach projektem zająłby się Sejm - tłumaczy Jan Mosiński w rozmowie z naszym portalem.

Przypomnijmy, jedyne jak dotąd posiedzenie podkomisji odbyło się 19 kwietnia. Nie rozpatrywano wówczas szczegółowo projektu i nie głosowano nad poprawkami, a jedynie umożliwiono wypowiedzenie się na temat proponowanych zmian w prawie posłom, organizacjom branżowym oraz przedstawicielom "Solidarności". Mosiński deklarował, że do zakończenia prac w podkomisji potrzebne będą jeszcze dwa lub trzy jej posiedzenia.

Najbliższe z nich mogłoby się odbyć w przyszłym tygodniu, w trakcie 42. posiedzenia Sejmu, jednak nie jest to pewne w związku z zaplanowanym wyjazdem Mosińskiego z kraju (poseł wróci do Polski w pierwszy dzień posiedzenia Sejmu). Kolejne, 43. posiedzenie, przypada dopiero między 7 a 9 czerwca. Łącznie do "sejmowych wakacji", rozpoczynających się pod koniec lipca, pozostały już tylko cztery posiedzenia.

Jak podkreśla Mosiński, podkomisja zbierze się dopiero wówczas, gdy przygotowane zostaną propozycje poprawek - tak aby mieć materiał, w oparciu o który będzie można pracować. Tak zwane "autopoprawki" Solidarności, zaprezentowane po raz pierwszy w lutym (najgłośniejsza z nich to rezygnacja z kary więzienia za złamanie zakazu), zgłoszone zostaną oficjalnie przez posła Janusza Śniadka (PiS), a część poprawek opracowanych przez pracodawców zgłosić mają posłowie klubów opozycyjnych. Oprócz tego przygotowane zostaną także poprawki pokrywające się z marcowym stanowiskiem rządu. W celu uzgodnienia ich treści Mosiński spotka się w najbliższym czasie (prawdopodobne, że jeszcze w tym tygodniu) z wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisławem Szwedem.

- Pierwsze posiedzenie podkomisji było nieformalne, było wysłuchaniem publicznym; każdy mógł powiedzieć, co chciał. Natomiast teraz musimy już wprowadzać poprawki, artykuł po artykule. Teraz już nie ma miejsca na dyskusję ponad miarę - oznajmia Mosiński.

Wszystko wskazuje na to, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (24-26 maja) Mosiński zatwierdzony zostanie w skład Komisji Weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji. Zapytany przez portal wiadomoscihandlowe.pl o to, czy obowiązki związane z zasiadaniem w tej komisji nie poskutkują opóźnieniem prac nad przepisami o zakazie handlu w niedziele, poseł PiS odpowiada: - Sprawdzimy to na żywym organizmie. Rozmawiałem z przewodniczącą (Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - dop. red.) Beatą Mazurek, że jeżeli byłyby jakieś przeciwwskazania czasowe, to wtedy złożę rezygnację, żeby nie blokować prac. Ale zakładam, że nie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~józef 4 10 miesięcy temu

  A niby czemu mam w tygodniu czy w sobotę robić wielkie zapasy i się martwić, czy na pewno wszystko mam, bo jakby co, to mój jedyny mały sklep na wsi będzie zamknięty? Kolejny bzdurny plan PiSu dla Polaków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zawisza 3 11 miesięcy temu

  Bez sensu ta ustawa, zamiast coś zmieniać na lepsze to tylko spowoduje fale zwolnień w handlu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ech 2 11 miesięcy temu

  Na pewno małe sklepy franczyzowe potrzebują niedziel, bo wtedy mają najwięcej klientów, więc niech pan Morawiecki to weźmie pod uwagę i im też pozwoli się otwierać w niedziele

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~janko 1 11 miesięcy temu

  No właśnie, skoro uczelnie czy restauracje mogą pracować w niedziele, to czemu małe rodzinne sklepy nie? Niech ich właściciele też mogą wybrac, czy otworzą w niedziele

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony
"