REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (30.03 - 05.04.2020)

(Flickr/rarye)

Ikea prowadzi w Wielkiej Brytanii 22 sklepy i zatrudnia 11 181 pracowników. Siec pochwaliła się właśnie, że jej sprzedaż na brytyjskim rynku wzrosła o 8 proc. i do 31 sierpnia osiągnęła 2,1 miliarda funtów w ciągu roku. W tym samym czasie globalna sprzedaż sieci na całym świecie wzrosła o 5 proc.

REKLAMA

Ikea zwiększyła również swój udział w brytyjskim rynku wyposażenia wnętrz do 9 proc., w porównaniu z 8,4 proc. Sieć zwiększyła sprzedaż ekologicznych gadżetów i sprzedaż w kanale online. Sprzedaż pojemników na lunch wzrosła o 127 proc., sprzedaż butelek wielokrotnego użytku wzrosła o 55 proc., a sprzedaż pojemników z recyklingu wzrosła o 15 proc..

Wyniki sieci wzmocnił także gwałtowny wzrost sprzedaży internetowej – obecnie to 19 proc. całej sprzedaży sieci. Brytyjska strona internetowa zanotowała w ciągu roku 224 mln odwiedzin. Sieć inwestuje także w aplikacje, które umożliwiają m.in. zobaczenie danego mebla w swoim domu, a także w dostawy. Sieć otworzyła niedawno dwa nowe centra dostaw dla klientów w Londynie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony