REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Nils Andersen

Nils Andersen (https://commons.wikimedia.org/)

Koncern Unilever, jeden z największych producentów wyrobów spożywczych i szybkozbywalnych produktów konsumenckich będzie miał nowego szefa – czytamy w serwisie pb.pl.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Prezes Marijn Dekkers odchodzi z zarządu holenderskiej firmy ze skutkiem natychmiastowym. Na tym stanowisku zastąpi go Nils Andersen.

Dekkers zamierza skoncentrować się na swoich obowiązkach jako założyciela i prezesa Novalis LifeSciences. Nadal ma też pełnić funkcję dyrektora nie wykonawczego Unilever. Na czele spółki stał od kwietnia 2016 r. Andersen jest obecnie dyrektorem niewykonawczym i zasiada w zarządzie od kwietnia 2015 r.

Ostatnio w koncernie wiele się dzieje. Przypomnijmy, że w październiku firma

ogłosiła nowe zobowiązania na rzecz świata bez odpadów. Koncern zapowiedział, że do 2025 r. wyeliminuje z produkcji ponad 100 tys. ton plastiku, a także "pomoże zebrać i przetworzyć więcej plastikowych opakowań niż sprzedaje".

Producent marek takich jak Dove, Axem Ben & Jerry's, Lipton i Hellmans do 2025 r. zmniejszy o 50 proc. ilość używanego plastiku oraz zwiększy użycie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Ambicją firmy jest, by do wspomnianego roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych nadawały się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania. Ponadto, co najmniej 25 proc. tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji opakowań będzie pochodzić z recyklingu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony