13.04.2023 / 11:24
StoryEditor

Nowoczesne meble biurowe - ergonomia, akustyka i elektryczne meble

Biurko Wuteh NOMO (fot. materiał partnera)
Wielu z nas meble biurowe kojarzą się z monochromatycznym motywem oraz stonowaną, mało odkrywczą kolorystyką. Krzesła obrotowe oraz klasyczne drewniane biurka z kilkoma szufladami, to z pewnością często powielany widok przez ostatnie dwadzieścia lat w polskim czy nawet europejskim biurze! Stylistyka ta, została świetnie uchwycona w amerykańskim serialu “Biuro”, który do dziś cieszy się ogromną popularnością, bynajmniej nie z powodu wystroju. Zmiany można zaobserwować od kilku lat – zmiany na lepsze, bo w kierunku zdrowia i zadowolenia pracowników. Miejsce, które niegdyś kojarzyło się wyłącznie z nudą, niskobudżetowym wystrojem i oszczędnością w dekoracjach, staje się coraz bardziej niebanalne i cieszące oko.

Dlaczego ulepszono meble biurowe?

Zmiany zachodziły oczywiście stopniowo i były związane ściśle ze zdrowiem pracownika. Pracodawcy w końcu zrozumieli, że sukces firmy zależy od jej pracowników. Zaczęto więc inwestować w rozwiązania przyjazne 8-godzinnemu trybowi pracy. Kreatywne podejście pracodawców oraz troska o zdrowie i zadowolenie pracowników, jest dziś gwarantem lojalności i wysokich wyników.

Nowatorskie meble gabinetowe w praktyce

Ukłon w stronę komfortu pracownika, to przede wszystkim inwestycja w innowacyjne i ergonomiczne krzesła biurowe, których liderem jest Grospol i bestsellerowy model Ergohuman. Właściwości tychże foteli doceniły takie firmy i instytucje jak - PKO BP, Lotos, TVN, PKN Orlen, Sejm RP i wiele innych. https://www.centrumkrzesel.pl/meble-biurowe-/129/c wspierają prawidłową postawę kręgosłupa i niwelują skutki długofalowego przebywania w pozycji siedzącej. Pobyt w biurze nie powinien kojarzyć się z dyskomfortem, który skutecznie odciąga uwagę od efektywnej pracy. Krzesło jest więc niewątpliwie najważniejszym ogniwem wyposażenia biura. A co za tym idzie, wartym zdecydowanej inwestycji.

Kolejnym ważnym elementem, są nowatorskie biurka z elektryczną regulacją wysokości. To absolutna nowinka jeśli chodzi o wyposażenie biura! Biurko Sky marki Wuteh wyposażone w mechanizm, pozwalający na dostosowanie wysokości względem swojego wzrostu oraz potrzeb. Jak widać blat również może wspierać odpowiednią postawę ciała i zapobiegać negatywnym skutkom, wynikającym z pracy siedzącej. Te dwa meble będą więc kluczowe dla produktywności oraz zdrowia pracownika. Najbardziej pionierskim rozwiązaniem na rynku są w tej chwili kabiny dźwiękoszczelne. Te niewielkie enklawy w środowisku biurowym to genialne rozwiązanie, ułatwiające codzienną pracę. Mini pomieszczenie występujące w metrażu zarówno tym mieszczącym tylko jedną osobę, jak i takim mogącym pomieścić nawet kilka. Przebywając w kabinie akustycznej możemy cieszyć się ciszą i swobodnie poprowadzić rozmowę telefoniczną lub wideorozmowę. Każdy kto pracował w przestrzeni o wysokiej głośności z pewnością doceni to wyjście!

image
FOTO: fot. Materiał Partnera

Praca to miejsce w którym spędzamy znaczną część naszego życia, przestrzeń która jest stale ulepszana oddziałuje na nas pozytywną energią i pozwala osiągać wyższe wyniki. Wymagający tryb pracy, niejako wymusza na pracodawcy wprowadzenie narzędzi sprostającym tym wymaganiom.

24. maj 2024 12:57