06.02.2024 / 11:09
StoryEditor

Zasłony gotowe. Gdzie się sprawdzają?

Zasłony gotowe mają kilka zalet, które sprawiają, że są popularnym wyborem w wielu domach. Są łatwo dostępne w sklepach meblowych i z wyposażeniem domu online, co oznacza, że można je szybko zdobyć bez konieczności czekania na wykonanie indywidualnego zamówienia. Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów, kolorów i stylów zasłony gotowe mogą być łatwo dopasowane do wystroju każdego pomieszczenia. Dodatkowo mają standardowe rozmiary, co ułatwia znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla większości okien. Gdzie sprawdzają się modne zasłony gotowe? W jakich pomieszczeniach warto je wieszać?

1. Zasłony zaciemniające do sypialni

2. Zasłony gotowe do salonu z oknem tarasowym

3. Półprzezroczyste zasłony do dekoracji wnętrz

Montaż zasłon gotowych jest łatwy i nie wymaga wysiłku, przeszywania materiału oraz długiego marszczenia. Mogą być zamocowane do karniszy za pomocą żabek lub specjalnych kółek, co sprawia, że pasują praktycznie wszędzie. Ponadto zasłony gotowe są zazwyczaj tańsze niż te wykonane na zamówienie, co czyni je bardziej przystępnymi dla osób o ograniczonym budżecie. Można je zatem wieszać niemalże w każdym pomieszczeniu. Gdzie warto zawiesić nowoczesne zasłony gotowe?

Zasłony zaciemniające do sypialni

Dla osób, które lubią spać w ciemności, zasłony zaciemniające będą najlepszym wyborem, gdyż zapewniają pełną izolację od światła z zewnątrz. Są to z reguły gotowe gładkie zasłony uszyte z grubego materiału o gęstym splocie. Po ich zasunięciu w pomieszczeniu panuje absolutna ciemność, co sprzyja głębokiemu, regenerującemu odpoczynkowi. Z kolei dla osób, które boją się ciemności, lepsze są zasłony, które przepuszczają nieco światła z zewnątrz i sprawiają, że w sypialni panuje delikatny półmrok. W obu przypadkach bez przeszkód można postawić na gotowe zasłony o standardowej długości, które pasują na wszystkie standardowe okna w nowym i starym budownictwie. Zasłona zaciemniająca to również piękna aranżacja okna, która dodaje wnętrzu więcej przytulności.

Zasłony gotowe do salonu z oknem tarasowym

Zasłony gotowe są praktycznym i estetycznym rozwiązaniem dla osób szukających prostych, funkcjonalnych i atrakcyjnych zasłon do swojego domu. Z tego względu doskonale sprawdzają się w salonie, czyli części reprezentacyjnej, w której przyjmuje się gości i spędza się wolny czas wraz z bliskimi. Dzięki swojej łatwej dostępności i niskim kosztom, zasłony gotowe pozwalają na szybką zmianę wystroju pomieszczenia w dowolnym momencie, co jest szczególnie korzystne dla osób lubiących odświeżać wystrój np. na święta. Lekkie zasłony we wzory geometryczne, kwiaty lub motywy boho. Bogactwo wzorów sprawia, że do salonu bez trudu znajdzie się długie zasłony aż do podłogi, które w ciągu dnia stanowią ozdobę aranżacji wnętrza, a po zmroku zapewniają więcej prywatności dla domowników i gości.

Półprzezroczyste zasłony do dekoracji wnętrz

Zasłony z półprzezroczystych materiałów nie zaciemniają wnętrz, lecz pełnią rolę dekoracyjną. Sprawdzają się w wielu stylach, gdyż dzięki nim w pomieszczeniach panuje przytulna, ciepła atmosfera. Lekkie zasłonki na taśmie marszczącej dobrze wyglądają zarówno w korytarzu, jak i w pokoju dziecięcym lub gabinecie. Dzięki nim dodaje się wnętrzu wdzięku bez ponoszenia dużych kosztów. Gotowa zasłona kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, a służy przed lata. Z jej pomocą można uczynić wnętrze stylowym, nawet gdy ma się ograniczony budżet. Dodatkowo w przypadku okien o niestandardowych wymiarach z powodzeniem można zastosować gotowe zasłony długie, które zwisają do samej podłogi i nigdy nie wychodzą z mody.

20. luty 2024 03:07