W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku obrotowego 2025/2026 Takko Fashion wygenerowało skorygowane przychody netto w wysokości 980 mln euro (rok wcześniej: 989,4 mln euro, co oznacza spadek o 1 proc.). Ważniejsze jest jednak to, że skorygowany wynik EBITDA przed MSSF 16 wzrósł o 6,5 proc. do 159,3 mln euro (rok wcześniej: 149,6 mln euro).
Firma tłumaczy ten pozytywny wynik przede wszystkim znaczną poprawą marży brutto, którą osiągnięto dzięki optymalizacji cen zakupu oraz konsekwentnemu dążeniu do doskonałości operacyjnej.
Stabilne przychody i wzrost rentowności
Stefan Macheleidt, CFO Takko Fashion, komentując ostatnie wyniki, stwierdził, że na tle ubiegłego roku – w którym firma zanotowała rekordową sprzedaż i wynik EBITDA – oraz zważywszy na trudne otoczenie konsumenckie, utrzymanie sprzedaży na niemal niezmienionym poziomie i zwiększenie skorygowanego wyniku EBITDA o 6,5 proc. to duże osiągnięcie.


