25.07.2023 / 17:22
StoryEditor

Nowa odsłona portalu wiadomoscihandlowe.pl. Zmieniamy się dla Ciebie

Zobacz, jak zmienił się portal wiadomoscihandlowe.pl.
Z pewnością zauważyliście już, że wiadomoscihandlowe.pl wyglądają dziś inaczej niż zwykle. Właśnie zadebiutowaliśmy z nową wersją portalu, która pozwoli nam nie tylko lepiej prezentować treści, których u nas poszukujecie, ale także w przyszłości umożliwi rozbudowę serwisu o dodatkowe narzędzia dedykowane Czytelnikom interesującym się branżą handlu i przemysłu FMCG w Polsce.

Wraz z re-launchem portalu prezentujemy odświeżone logo wiadomoscihandlowe.pl. Zostało ono unowocześnione, a przy okazji uspójnione z logo, jakie od kilkunastu miesięcy widnieje na okładce magazynu "Wiadomości Handlowe".

W nowej wersji portalu zapewne rzuci Wam się w oczy również odmienione menu. W górnym rzędzie prezentować będziemy tematy na czasie, tak by zawsze były dla Was dostępne "pod ręką". W tej chwili eksponujemy w tym miejscu takie zagadnienia, jak chociażby system kaucyjny (nad którym trwają prace w parlamencie) oraz ChatGPT w handlu - temat będący zdecydowanie jednym z najgorętszych nie tylko w naszej branży. W dolnym rzędzie menu znajdziecie natomiast listę głównych, najbardziej pojemnych działów, co ułatwi Wam odnajdywanie treści, którymi jesteście zainteresowani.

Inna kluczowa zmiana na portalu wynika z nowej filozofii tego, czym ma być strona główna. Zrezygnowaliśmy z paska najnowszych wiadomości - teraz jego rolę w praktyce przejmie cała strona główna serwisu, dlatego zachęcamy do przestudiowania jej nowego układu. Oczywiście najważniejsze artykuły, newsy i inne publikowane przez nas materiały wciąż będziemy eksponować wysoko na stronie głównej, tak by kluczowych treści nie udało się przegapić.

Nie są to oczywiście wszystkie zmiany. Część z pozostałych nowości szybko odkryjecie na własną rękę. Inne wydarzyły się "pod maską" i choć pozostaną dla Was niewidoczne, to ułatwią nam codzienną pracę i tym samym pomogą w lepszym oraz szybszym dostarczaniu treści, po które wchodzicie na wiadomoscihandlowe.pl.

"Remont" portalu, zwłaszcza gruntowny, to zawsze wyzwanie, dlatego miejcie proszę wyrozumiałość, jeżeli w najbliższych dniach nie wszystko działać będzie perfekcyjnie. Dołożymy wszelkich starań, by komfort korzystania z serwisu możliwie szybko osiągnął docelowy poziom.

22.06.2025 / 16:26
StoryEditor
Armagedon w handlu! Zyski sieci dyskontów i supermarketów zmalały o połowę. Spadły też przychody ze sprzedaży [ANALIZA]

Nawet sieci dyskontów i supermarketów odczuły w swoich zyskach utrzymujące się w pierwszych miesiącach br. trudne warunki rynkowe, utrzymujący się wzrost kosztów oraz uderzenie efektu kalendarzowego. Czego handel detaliczny może się spodziewać w ciągu kolejnych miesięcy 2025 r. I czy jest szansa na poprawę?

Według danych GUS, w I kw. 2025 r. wyniki finansowe handlu detalicznego były relatywnie słabe. Roczna dynamika przychodów (1 proc. r/r) zwolniła w porównaniu z IV kw. 2024 r. (1...

Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 96% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

01.07.2025 / 10:29
StoryEditor
Punkt Lotto w małym sklepie: czy przedsiębiorcy też przyniesie szczęście?
Lotto jest najstarszą i zarazem najpopularniejszą grą liczbową w Polsce, stąd spora liczba punktów, w których można zagrać

Lotto jest najstarszą i zarazem najpopularniejszą grą liczbową w Polsce. Dla klientów to okazja, by dać szansę szczęściu. A dla przedsiębiorcy? Sprawdzamy, czy warto zainteresować się współpracą z Totalizatorem Sportowym.

Z artykułu dowiesz się: 

  • Lotto w małym sklepie: czy to pomysł na biznes? 
  • Jak nawiązać współpracę z Totalizatorem Sportowym?
  • Jakie sklepy mają szansę współpracować z Lotto?
  • Czy sklep może zarobić na Lotto?
  • Jakie są koszty inwestycji w Lotto w małym sklepie?
  • Rozliczanie z Lotto: ile można zarobić?
Lotto w małym sklepie: czy to pomysł na biznes?   

Popularność gry Lotto nie maleje. Co jakiś czas pojawiają się nowe formy losowania, a kolejne osoby skreślają cyfry, chcąc zostać milionerami. Kolektur jest jednak sporo. Co trzeba wziąć pod uwagę, myśląc o tego typu współpracy?

Przede wszystkim to, że decyzja o nawiązaniu partnerstwa zależy głównie od Totalizatora Sportowego. Firma rozpatrzy zgłoszenie i poinformuje, czy jest zainteresowana. Jeżeli ten etap rekrutacji zakończy się sukcesem, przedsiębiorca ma szansę zarobić na skłonności klientów do gry w Lotto. Prowizja jest jednak stosunkowo niewysoka.

W ostatnich latach właściciele kolektur skarżą się, że przychody spadają i trudno oczekiwać, by możliwość skreślenia szczęśliwych cyfr w grze liczbowej przynosiła zysk, który “pociągnie” cały biznes. Zarazem jednak to dodatkowe pieniądze, które wymagają stosunkowo niewielkiego wkładu własnego.

Jak nawiązać współpracę z Totalizatorem Sportowym?

Założenie kolektury Lotto we własnym przedsiębiorstwie można przeprowadzić przez internet w zaledwie kilku krokach. Formularz jest dostępny na stronie Totalizatora Sportowego. Wśród danych, które należy podać, znajdują się nie tylko adres czy nazwisko reprezentanta firmy, ale także charakterystyka punktu, w którym ma pojawić się kolektura, oraz godziny jego otwarcia.

Po uzupełnieniu dokumentu można go przesłać drogą elektroniczną. W dalszej kolejności następuje oczekiwanie na decyzję Totalizatora. Nadejdzie ona w ciągu 30 dni od zgłoszenia. Spółka zastrzega jednak, że jeśli odpowiedź będzie odmowna, nie przewiduje się reklamacji ani interwencji.

Jakie sklepy mają szansę współpracować z Lotto?

Nie wszystkie punkty handlowe będą miały szansę na oferowanie u siebie gier Lotto. Totalizator Sportowy samodzielnie je wybierze. Jak informuje na swojej stronie internetowej, pod uwagę brane są takie kryteria, jak:

  • zgodność z założeniami rozwoju sieci spółki,
  • potencjał sprzedażowy,
  • interesująca lokalizacja,
  • walory estetyczne punktu i otoczenia,
  • profesjonalizm właścicieli.

“Do składania stosownych ofert zapraszamy podmioty gospodarcze dysponujące lokalem i prowadzące w nim własną działalność gospodarczą” - informuje Totalizator. Jakie sklepy mają największą szansę na współpracę? Te, które powstają na nowych osiedlach, gdzie w okolicy nie ma zbyt wielu kolektur, oraz te, w których jest duży ruch.

Czy sklep może zarobić na Lotto?

Przedsiębiorca, który z sukcesem przejdzie etap weryfikacji przez Totalizator Sportowy, może liczyć na zyski, gdy w jego sklepie otwarty zostanie punkt Lotto. Jakie one będą? Podobnie jak w przypadku gier liczbowych, mogą okazać się różne. Wszystko zależy od tego, ile kuponów zostanie sprzedanych w danym miesiącu. Liczba ta będzie się wahać, bowiem jeśli pojawią się wysokie kumulacje, chętnych będzie więcej. Gdy pula wygranych jest niższa, w grach może wziąć udział mniej osób.

Na duże zainteresowanie może liczyć również właściciel punktu, w którym padła już duża wygrana. Takie miejsca często traktowane są jako “szczęśliwe” i gracze chętniej je odwiedzają. A co, gdy kraj przechodzi kryzys gospodarczy? Paradoksalnie, punkty Lotto na tym zarabiają. Okazuje się bowiem, że gdy szaleje drożyzna, klienci częściej dają szansę szczęściu i nabywają kupony, mając nadzieję na podreperowanie budżetu choćby niewielką wygraną.

Jakie są koszty inwestycji w Lotto w małym sklepie?

Warto wiedzieć, że Totalizator Sportowy zapewnia współpracującym jednostkom niezbędne wyposażenie, materiały promocyjne oraz reklamy. Po stronie franczyzobiorcy będzie jednak zapewnienie odpowiedniego miejsca (bez tego umowa o współpracy może nie zostać nawiązana) oraz sfinansowanie szkoleń pracowników, którzy będą obsługiwać sprzedaż kuponów Lotto.

Rozliczanie z Lotto: ile można zarobić?

Zarobki z Lotto są ściśle uzależnione od liczby sprzedanych kuponów. Za każdy otrzymuje się kilkuprocentową prowizję. Mowa o odsetkach rzędu ok. 6-7 proc. Ich ostateczna wysokość jest ustalana indywidualnie, a Totalizator Sportowy nie publikuje oficjalnie danych na ten temat.

Rozliczenia wyglądają w ten sposób, że pieniądze od graczy, po odjęciu wygranych, przekazywane są raz lub kilka razy w tygodniu konwojentowi z Totalizatora. Z kolei przedsiębiorca rozlicza się ze spółką miesięcznie. Prowizja wypłacana jest na podstawie rachunku lub faktury.

07. lipiec 2025 00:08