10.06.2022 / 08:01
StoryEditor

Szukamy dostawców dla ukraińskich sieci handlowych

Edison (fot. Edison)
EDIN, Grupa Editel i Edison SA zapraszają do wspólnego projektu. Jego celem jest znalezienie dostawców w Polsce, którzy mogą zaopatrywać ukraińskich detalistów w brakujące im obecnie towary – głównie produkty FMCG, kosmetyczne i higieny osobistej.

Zapraszamy do wspólnej inicjatywy dotyczącej rozwoju komunikacji biznesowej między europejskim rynkiem dostawców produktów i towarów a ukraińskimi detalistami.

Sytuacja w Ukrainie

Wojna na terytorium Ukrainy pociągnęła za sobą katastrofalne skutki dla zaopatrzenia ludności w całym kraju w produkty pierwszej potrzeby, w tym przede wszystkim żywność. W Ukrainie wciąż pozostało ok. 41 mln obywateli, dla których przeciągające się deficyty w zakresie podstawowych produktów są bardzo dotkliwe. Wielu ukraińskim firmom brakuje towarów, mają także trudności w dostarczeniu ich do sklepów. Ukraińskie, lokalne sieci handlowe zmagają się z utrudnieniami w łańcuchu dostaw. W związku z tym pilnie poszukują nowych źródeł dostawców. Istotne jest to, aby dostarczyć im potrzebne towary jak najszybciej.

Cel projektu

Celem i misją tego przedsięwzięcia jest znalezienie dostawców w Polsce, którzy mogą zaopatrywać ukraińskich detalistów w brakujące im obecnie towary (głównie produkty: FMCG, kosmetyczne, higieny osobistej). Zależy nam na szybkim nawiązaniu komunikacji pomiędzy europejskimi dostawcami i producentami towarów a wiodącymi ukraińskimi sprzedawcami detalicznymi. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie ludności ukraińskiej niezbędnych produktów i towarów oraz lepsza optymalizacja dostaw międzynarodowych.

O partnerach - EDIN, EDITEL i EDISON

Firma EDIN - główny pomysłodawca i inicjator tego projektu, to ukraiński dostawca elektronicznej wymiany danych, od 2006 roku współpracujący z Grupą EDITEL, reprezentowaną w Polsce przez EDISON S.A.

Od wielu lat działamy wspólnie poprzez wdrażanie elektronicznej wymiany danych EDI z czołowymi europejskimi detalistami - Rewe Group, Metro AG itp. oraz wieloma dostawcami takimi jak: Unilever, P&G, Coca-Cola, Pepsico, Mondelēz, Mars, Henkel, Loreal, Danone, JTI, Philip Morris, BOSCH, Philips itp.

Jak to działa?

Wspólnie opracowaliśmy e-usługę, pozwalającą dostawcom w prosty, szybki i skuteczny sposób wprowadzić produkty do sprzedaży wraz z cenami oraz kontaktem do siebie poprzez dedykowaną projektowi stronę www. Dzięki temu ukraińscy detaliści w czasie rzeczywistym widzą ceny dostępnych produktów, aby następnie móc szybko je zamówić.

Ważne linki:

Wszystkich zainteresowanych tym projektem zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które są dostępne pod poniższymi linkami.

Prezentacja projektu i usługi

Link serwisowy do rejestracji

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących samego projektu prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po stronie EDISON SA projektem opiekuje się Marlena Hess: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piszemy o tym także na naszej stronie: https://www.edison.pl/aktualnosci-edison/274-wesprzyj-z-nami-ukrainskich-detalistow

27. luty 2024 18:46