25.05.2022 / 07:49
StoryEditor

Ponad 1000 uczestników na Retail Trends 2022. Za nami święto polskiego handlu

Na zdj. kongres Retail Trends 2022 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)
Za nami kongres Retail Trends 2022, który powrócił w stacjonarnej formule i zgromadził ponad 1 tys. uczestników (w tym ponad 100 prelegentów) i ponad 100 wystawców. W kilku salach tematycznych debatowaliśmy o najważniejszych trendach i o przyszłości handlu oraz branży FMCG w Polsce, regionie i na świecie. Dziękujemy za udział i zachęcamy do śledzenia relacji z wydarzenia - zarówno tych, które już można znaleźć na naszych portalach wiadomoscihandlowe.pl i wiadomoscikosmetyczne.pl, jak i tych, które opublikujemy dziś i w ciągu najbliższych dni.

Po edycjach online konferencje Kongres Rynku FMCG i Forum Branży Kosmetycznej powróciły w formule stacjonarnej w nowej odsłonie, pod parasolową marką Retail Trends. Formuła Retail Trends 2022 zakłada stworzenie otwartej społeczności i miejsca, gdzie branże FMCG oraz kosmetyczna dzielą się doświadczeniami oraz czerpią inspiracje. To także przestrzeń do rozmowy, spotkań i dyskusji między uczestnikami, prelegentami oraz firmami, które biorą udział w wydarzeniu.

Program Forum i Kongresu wypełniły liczne prezentacje i dyskusje panelowe, w których wzięli udział przedstawiciele sieci handlowych, sklepów internetowych, firm producenckich, usługodawców dla handlu/FMCG, agencji badawczych i doradczych. Tematem przewodnim kongresu były zjawiska i trendy wpływające na rynek spożywczy i kosmetyczny.

Dyskusje, debaty i spotkania odbyły się w salach tematycznych: „Trendy w cyfryzacji i ostatniej mili”, „Trendy w formatach handlowych” oraz „Trendy konsumenckie”. Powstała także Sala Ukraińska, w której polscy dostawcy mogli się spotkać z przedstawicielami ukraińskich sieci handlowych, chcącymi nawiązać kontakty biznesowe.

W Sali start-upów by foodtech.ac najbardziej innowacyjne polskie start-upy spożywcze zaprezentowały swoje produkty.

Przestrzeń wystawienniczą wypełniły stoiska ponad 100 wystawców z sektora food i kosmetycznego, na których kupcy mają okazję spotkać się z dostawcami i zapoznać z ich najnowszą ofertą.  

Pierwsze relacje z prezentacji i debat kongresowych można już znaleźć na portalach wiadomoscihandlowe.pl i wiadomoscikosmetyczne.pl. W kolejnych dniach publikować będziemy kolejne materiały tekstowe i fotorelacje z Retail Trends 2022 - zachęcamy do śledzenia naszych serwisów.

Lista partnerów kongresu Retail Trends 2022 (mat. własne)

 

21. luty 2024 02:12