10.05.2021 / 10:51
StoryEditor

Grupa Eurocash ponownie nagrodzi Herosów Polskiej Przedsiębiorczości

„Herosi Polskiej Przedsiębiorczości – doceniamy właścicieli lokalnych sklepów” to piąta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Grupę Eurocash, skierowanego do właścicieli sklepów niezależnych współpracujących z Grupą. W tym roku zostanie wybranych aż 100 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody o łącznej wartości prawie 700 000 zł. 

Lokalne sklepy to połowa rynku spożywczego w Polsce. 85 tys. z nich współpracuje z Grupą Eurocash. Niezależne punkty handlowe coraz lepiej konkurują z dużymi sieciami handlowymi. Klienci dostrzegają takie wyróżniki jak: bliskość, wygoda, indywidualne podejście do klienta, czy dostępność wszystkich potrzebnych artykułów i chętnie korzystają z ich oferty w pobliżu swoich domów.

Pandemia koronawirusa dodatkowo te zalety uwydatniła, a właściciele lokalnych sklepów stanęli na wysokości zadania nie tylko zapewniając nieprzerwane dostawy produktów spożywczych, ale również wychodząc naprzeciw potrzebom klientów poprzez niestandardowe formy wsparcia, jak dostarczanie zakupów do domów, umożliwienie zamawiania zakupów do szybkiego odbioru w sklepie i wiele innych. Klienci jeszcze bardziej docenili dzięki temu korzyści z bliskości i indywidualnego podejścia właścicieli i pracowników swoich lokalnych sklepów. 

Niezależni przedsiębiorcy pokazali, że są nie tylko bohaterami czasu epidemii, ale bez względu na okoliczności rozwijają swoje biznesy, modernizują, inwestują w udoskonalanie obsługi klienta, a także angażują się w działania na rzecz lokalnych społeczności, będąc często ich kluczowymi członkami. Działania, które z pasją podejmują właściciele sklepów lokalnych na rzecz swoich biznesów można uzasadnić genem przedsiębiorczości, który inspiruje ich do rozwoju, ulepszania oferty i przede wszystkim do dbania o klientów. Charakteryzują ich takie cechy, jak odwaga, motywacja, czy wytrwałość, dlatego w tegorocznej edycji konkursu „Herosów Polskiej Przedsiębiorczości”, która nastawiona jest na docenienie właścicieli sklepów, wyróżnieni zostaną ci z nich, u których cechy te są najbardziej wyraźne. W ten sposób powstały kategorie konkursowe, wśród których są: odwaga biznesowa, motywacja do rozwoju, innowacyjność, wytrwałość w działaniu i odpowiedzialność za innych. 

Grupa Eurocash od ponad 25 lat wspiera przedsiębiorców w osiąganiu sukcesów poprzez dostarczanie innowacyjnych modeli współpracy, czy efektywnych narzędzi pomagających w prowadzeniu biznesu, ale głównym czynnikiem powodzenia ich biznesów jest zwykle postawa samych właścicieli sklepów i ich pasja do działania. Mając na uwadze ogromne zaangażowanie właścicieli sklepów lokalnych, Eurocash pragnie podziękować swoim klientom i docenić ich dotychczasową działalność.

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy współpracują z Grupą Eurocash w ramach jednej z sieci: ABC, abc na kołach, Delikatesy Centrum, Gama, Groszek, Leviatan, Euro Sklep i Koliber lub tacy, którzy działają pod szyldem własnym, pod warunkiem, że w okresie 02.01.2020 r. do 30.06.2021 r. przynajmniej raz dokonali zakupów na kwotę 1 000 zł netto w jednej z jednostek biznesowych Grupy Eurocash.

Konkurs został podzielony na 3 etapy:

Etap 1 – do 15 czerwca – przyjmowanie zgłoszeń:
Zgłoszenia można dokonać na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się samodzielnie lub mogą dokonać tego klienci ich sklepów. Zgłoszenia polega na wypełnieniu formularz na stronie akcji oraz wybraniu jedną z pięciu kategorii: odwaga biznesowa, motywacja do rozwoju, innowacyjność, wytrwałość w działaniu, odpowiedzialność za innych. 
Etap 2 – od 1 lipca do 14 sierpnia – ocena prac przez Jury i głosowanie internautów. W tym roku zostały wprowadzone dwie pule nagród: 
•    75 nagród Jury po 7 500 zł – Jury złożone z niezależnych ekspertów wyłoni zwycięzców na podstawie swoich ocen.
•    25 nagród klientów po 5 000 zł – klienci sklepów będą doceniać uczestników poprzez głosowanie na stronie internetowej konkursu i przyznanie punktowanych opinii i reakcji, na wzór mediów społecznościowych takich jak Facebook i Instagram.
Etap 3 – od września do października
•    29.09.2021 odbędzie się oficjalne rozdanie nagród w formule online, zrealizowane podczas Kongresu Akademii Umiejętności.

Wszystkie informacje na temat akcji, w tym regulamin, dostępne są na stronie: www.herosiprzedsiebiorczosci.pl 

27. wrzesień 2023 10:59