07.03.2021 / 13:24
StoryEditor

Makro robi zieloną rewolucję. Operator inwestuje w energię słoneczną i instaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych

Makro instaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych przed swoimi halami (Makro)
Przed halami sieci Makro w całej Polsce, pojawiły się stacje ładowania samochodów elektrycznych, a w planach jest budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach pięciu hurtowni. To kolejny krok w „zielonej rewolucji” wdrażanej przez firmę od kilku lat.

W 28 lokalizacjach przy halach Makro w całym kraju działają już stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in. To efekt współpracy z firmą Rawicom, operatorem sieci Revnet. Dzięki temu właściciele aut mogą wykorzystać czas wizyty w Makro podwójnie: na zakupy i na uzupełnienie energii w baterii samochodu. Warto zaznaczyć, iż na taką skalę możliwości ładowania e-samochodów nie oferuje żadna inna sieć handlowa w Polsce.

Stacje umożliwiają równoczesne ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych z maksymalną mocą 22 kW każdy. Gniazdo rodzaju Type 2 umożliwia ładowanie każdego typu samochodu elektrycznego oraz hybryd plug-in. Czas pełnego naładowania akumulatorów w aucie wynosi od 1 godziny wzwyż, co pozwala na spokojne zrobienie zakupów. Uruchomienie ładowania następuje za pośrednictwem aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, która wyświetla mapę aktualnie dostępnych stacji ładowania w całym kraju. Po zakończonym ładowaniu klient otrzymuje e-mailem fakturę.

Uruchomienie stacji ładowania jest kolejnym efektem konsekwentnej polityki Makro Polska na rzecz ograniczania negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Plany zakładają dalszą rozbudowę systemu w najbliższych latach w kierunku zapewnienia jego zeroemisyjności. Jeszcze w tym roku planowana jest budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach pięciu hal Makro, dzięki czemu „zielony” prąd zasilał będzie zarówno sklepy, jak i stacje ładowania samochodów.

Pod koniec ubiegłego roku Makro rozpoczęło wdrażanie wielkiego projektu nowych oznaczeń na opakowaniach, ułatwiających klientom właściwe ich segregowanie po wykorzystaniu. Stale zwiększany jest też udział produktów ekologicznych w ofercie marek własnych Makro, a kilka tygodni temu sieć uzyskała certyfikat „PL-EKO” potwierdzający wprowadzanie do obrotu oferty kilkuset produktów EKO / BIO / Organic.

 

19.06.2026 / 12:42
StoryEditor
30 lat fabryki gum Mars w Poznaniu. Globalny hub produkuje miliardy drażetek

Fabryka gum do żucia Mars w Poznaniu od trzech dekad zajmuje pozycję na europejskiej i globalnej mapie produkcyjnej firmy. W 2025 roku zakład wyprodukował 33 miliardy drażetek, co przelicza się na tempo pracy wynoszące do 5 milionów sztuk na godzinę. Produkty z wielkopolskiego obiektu trafiają obecnie do odbiorców na ponad 40 rynkach świata.

Inwestycje w poznańskim zakładzie w ciągu ostatnich pięciu lat pochłonęły około 120 milionów dolarów. Pieniądze te zasiliły przede wszystkim projekty powiązane z au...

Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 94% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

18.06.2026 / 11:49
StoryEditor
ID Logistics i PepsiCo otwierają nowy magazyn pod Wrocławiem. Ruszyła dystrybucja na rynek niemiecki
ID Logistics rozszerza współpracę z PepsiCo i uruchamia nowy magazyn w Tyńcu Małym (fot. mat. prasowe)

ID Logistics rozszerza współpracę z PepsiCo i uruchamia nową operację magazynową w Tyńcu Małym pod Wrocławiem. To kolejny etap wieloletniego partnerstwa obu firm. Operator zarządza już bowiem dwoma centrami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni 81 tys. mkw. oraz hubem w Mszczonowie. Nowo otwarty obiekt wesprze obsługę segmentu przekąsek i zwiększy możliwości logistyczne PepsiCo w Europie.

W magazynie o powierzchni 15 tys. mkw. załoga realizuje procesy przyjęcia palet, składowania, kompletacji oraz załadunku. W kolejnych miesiącach pracownicy wdrożą dodatkowo usłu...

Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 91% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

28. czerwiec 2026 18:07