07.03.2021 / 13:24
StoryEditor

Makro robi zieloną rewolucję. Operator inwestuje w energię słoneczną i instaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych

Makro instaluje stacje ładowania samochodów elektrycznych przed swoimi halami (Makro)
Przed halami sieci Makro w całej Polsce, pojawiły się stacje ładowania samochodów elektrycznych, a w planach jest budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach pięciu hurtowni. To kolejny krok w „zielonej rewolucji” wdrażanej przez firmę od kilku lat.

W 28 lokalizacjach przy halach Makro w całym kraju działają już stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in. To efekt współpracy z firmą Rawicom, operatorem sieci Revnet. Dzięki temu właściciele aut mogą wykorzystać czas wizyty w Makro podwójnie: na zakupy i na uzupełnienie energii w baterii samochodu. Warto zaznaczyć, iż na taką skalę możliwości ładowania e-samochodów nie oferuje żadna inna sieć handlowa w Polsce.

Stacje umożliwiają równoczesne ładowanie dwóch pojazdów elektrycznych z maksymalną mocą 22 kW każdy. Gniazdo rodzaju Type 2 umożliwia ładowanie każdego typu samochodu elektrycznego oraz hybryd plug-in. Czas pełnego naładowania akumulatorów w aucie wynosi od 1 godziny wzwyż, co pozwala na spokojne zrobienie zakupów. Uruchomienie ładowania następuje za pośrednictwem aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, która wyświetla mapę aktualnie dostępnych stacji ładowania w całym kraju. Po zakończonym ładowaniu klient otrzymuje e-mailem fakturę.

Uruchomienie stacji ładowania jest kolejnym efektem konsekwentnej polityki Makro Polska na rzecz ograniczania negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Plany zakładają dalszą rozbudowę systemu w najbliższych latach w kierunku zapewnienia jego zeroemisyjności. Jeszcze w tym roku planowana jest budowa instalacji fotowoltaicznych na dachach pięciu hal Makro, dzięki czemu „zielony” prąd zasilał będzie zarówno sklepy, jak i stacje ładowania samochodów.

Pod koniec ubiegłego roku Makro rozpoczęło wdrażanie wielkiego projektu nowych oznaczeń na opakowaniach, ułatwiających klientom właściwe ich segregowanie po wykorzystaniu. Stale zwiększany jest też udział produktów ekologicznych w ofercie marek własnych Makro, a kilka tygodni temu sieć uzyskała certyfikat „PL-EKO” potwierdzający wprowadzanie do obrotu oferty kilkuset produktów EKO / BIO / Organic.

 

16.06.2026 / 08:47
StoryEditor
Frasers Group chce przejąć Hugo Bossa. Na stole oferta warta niemal 2 mld euro
Frasers Group chce przejąć Hugo Bossa (fot. Shutterstock)

Brytyjska Frasers Group, największy akcjonariusz Hugo Bossa, postanowiła zrobić kolejny krok. Właściciel Sports Direct złożył ofertę przejęcia wszystkich pozostałych akcji niemieckiego domu mody. Transakcja o wartości blisko 2 mld euro mogłaby doprowadzić do wycofania Hugo Bossa z giełdy i wzmocnić pozycję Frasers Group w segmencie marek premium.

W tym artykule przeczytasz:

  • Dlaczego Frasers Group chce przejąć Hugo Bossa?
  • Rynek nie uwierzył w cenę
  • Zarząd Hugo Bossa analizuje propozycję
  • W jakiej kondycji znajduje się niemiecka marka?
  • Przejęcie czy zwiększenie wpływów?

Frasers Group oficjalnie wystąpiła z propozycją przejęcia pełnej kontroli nad Hugo Bossem. Brytyjska grupa handlowa, kontrolowana przez miliardera Mike‘a Ashleya, zaoferowała około 1,98 mld euro za akcje, których jeszcze nie posiada. Oferta opiewa na 38 euro za akcję.

To kolejny etap budowania pozycji Frasers w niemieckiej firmie. Grupa od kilku lat systematycznie zwiększa swoje zaangażowanie kapitałowe w Hugo Bossie i obecnie kontroluje ponad 26 proc. akcji spółki.

Dlaczego Frasers Group chce przejąć Hugo Bossa?

Spekulacje dotyczące możliwego przejęcia Hugo Bossa pojawiają się na rynku od kilku lat. Frasers rozpoczęła budowanie udziałów już w 2020 roku, stopniowo zwiększając swoją obecność w akcjonariacie niemieckiej marki.

Dziś jest jej największym akcjonariuszem, a złożenie formalnej oferty przejęcia potwierdza, że Hugo Boss pozostaje jednym z najważniejszych elementów strategii rozwoju brytyjskiej grupy. 

Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 75% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

17.06.2026 / 17:35
StoryEditor
Lidl przed Biedronką, ale traci impet. Zaskakujący zwrot w inwestycjach w promocję [RAPORT]
Lidl wydał w maju 2026 r. 124,5 mln zł na reklamę TV, a Biedronka niemal 61 mln zł (fot. Shutterstock)

Lidl Polska i Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, ponownie znalazły się wśród największych reklamodawców telewizyjnych w kraju. Najnowsze dane Nielsen za maj 2026 r. pokazują jednak zmianę trendu względem poprzednich miesięcy. Lidl utrzymał wprawdzie wysoką pozycję w rankingu, ale ograniczył wydatki rok do roku, podczas gdy Biedronka kontynuowała wyraźne zwiększanie aktywności reklamowej.

W artykule przeczytasz:

  • Wydatki na reklamę TV w maju 2026. Lidl nadal wysoko
  • Rywalizacja Lidl-Biedronka. Zmiana względem kwietnia
  • Handel wśród największych rekl...
Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 96% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

24. czerwiec 2026 20:58