25.05.2022 / 15:26
StoryEditor

EDISON SA gwarantuje połączenie z Krajowym Systemem e-Faktur

Rusza platforma KSeF (Shutterstok)
Masz EDI z EDISON? To oznacza, że masz połączenie z Krajowym Systemem e-Faktur. To dlatego, że firma EDISON zapewni wszystkim swoim klientom pełną komunikację z Krajowym Systemem e-Faktur. KSeF od przyszłego roku stanie się systemem, przez który będzie musiała przejść każda faktura dotycząca obrotu krajowego.

Trwają prace nad Krajowym Systemem e-Faktur (tzw. KSeF). To platforma tworzona przez Ministerstwo Finansów do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. W założeniu MF od II kwartału 2023 r. e-faktury mają stać się już obligatoryjne i całkowicie zastąpić pozostałe formy fakturowania.

EDISON SA na bieżąco współpracuje z Ministerstwem Finansów i monitoruje zmiany legislacyjne w prawie polskim. Zapewnia pełną zgodność z najnowszymi regulacjami prawnymi oraz transparentność przepływu wszystkich dokumentów. Jest operatorem elektronicznej wymiany danych (w tym także e-faktur) i już od ponad 25 lat zapewniamy pełną cyfryzację procesów biznesowych między firmami.

Od początku EDISON SA obserwuje projekt Krajowego Systemu e-Faktur, aktywnie uczestnicząc w organizowanych przez Ministerstwo Finansów spotkaniach roboczych. To właśnie na nich omawiane są postępy projektu, szczegóły techniczne systemu, specyfikacja faktury ustrukturyzowanej czy dokumentacja API.

Innymi słowy – w EDISON SA trzymamy rękę na pulsie i jak przekonuje, jest w pełni gotowy na wdrożenie KSeF-a. Służy wsparciem na każdym etapie projektu. Poprzez platformę EDI umożliwi swoim klientom błyskawiczną integrację firmy z rządową platformą. Oznacza to, że z firmą EDISON SA klienci będą mogli wysyłać i odbierać faktury z KSeF.

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur to system, który ma służyć do rejestrowania, odbierania i przechowywania faktur w ustrukturyzowanej formie. Gromadzone w nim e-faktury będą oznaczane numerem identyfikacyjnym (przydzielanym przez system), będzie również weryfikowana zgodność z określonym wzorem faktury i poprawność danych. Jak zapowiada Ministerstwo Finansów, jeśli nowe rozwiązanie się sprawdzi, może zastąpić dotychczasowe JPK. W początkowym okresie faktury ustrukturyzowane będą funkcjonowały w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych. Zaletą wprowadzenia KSeF ma być m.in. automatyzacja procesu związanego z przeprowadzaniem kontroli podatkowych – skrócenie ich czasu i mniejsze zaangażowanie w to przedsiębiorców.

Porozmawiaj o KSEF: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

27. wrzesień 2023 16:57