31.05.2021 / 10:37
StoryEditor

Mała porcja, duże korzyści – mokra karma Poésie Petit

Poésie Petit w forme małych porcji do 60 g. (Vitakraft)
Okazuje się, że pandemia wpłynęła na każdy obszar naszego życia, a nawet egzystencję naszych zwierzaków. Wzrosła liczba adopcji psów i kotów, a także zainteresowanie właścicieli ich sposobem odżywiania. Badania pokazują, że Polacy w okresie pandemii przytyli średnio 5-6 kg, dogadzając sobie nie zapominali o ukochanych zwierzakach. Firma Vitakraft wprowadziła na rynek mokrą karmę Poésie Petit w forme małych porcji do 60 g.

Podczas pandemii opiekunowie czworonogów spędzają z nimi więcej czasu. Pracując z domu częściej przebywają w ich towarzystwie. Planowane zakupy dla zwierząt spowodowały, że wydatki na nie wzrosły – wyliczył Financial Times. Jak wskazują dane Euromonitora, rynek karm dla zwierząt domowych w Polsce wciąż rośnie, notując wzrost wartości sprzedaży. 

Powszechnie wiadomo, że najzdrowsza jest zbilansowana dieta oraz, że warto jeść mało i często. Taki sam sposób odżywiania jest zalecany naszym puszystym czworonogom. Poésie Petit oferuje mokrą karmę dla kotów w małych 50 g. porcjach, co odpowiada naturalnej diecie tych zwierząt.

Właściciele kotów chcą rozpieszczać swojego pupila odpowiednim pokarmem. Ważne jest dla nich, aby były karmione małymi porcjami w sposób dostosowany do gatunku, zgodnie z zamierzeniami natury. Szczególnie ważna jest dla nich naturalność i świeżość karmy oraz wysoka jakość i różnorodność. Poésie Petit oferuje wysokiej jakości recepturę z naturalnymi kawałkami mięsa. Dodatkowo wzbogacono ją kawałkami serca lub kocią trawą i inuliną dla optymalnego trawienia. Karma występuje w kilku wariantach smakowych – mówi Jerzy Nieradzik, dyrektor sprzedaży Vitakraft.

Przewaga małego opakowania
Warto zwrócić też uwagę na rosnący wolumenu rynku opakowań zbiorczych i trendu małych porcji. Opakowania te stanowią 70 proc. rynku i obecnie rosną o 11,4 proc. rocznie. Już 10 proc. sprzedaży multiopakowań obsługuje nowe okazje konsumpcyjne za pośrednictwem produktów oferowanych w mniejszymi porcjami do 60 g. Saszetka Poésie Petit w formacie 50 g zawiera wysokie jakości pokarm. Taka forma żywienia kota to szereg zalet: 

- nie pozostają żadne resztki, które wysychają lub mają nieprzyjemny zapach
- kilka małych karmień dziennie, sprzyja utrzymaniu dobrej formy zwierzaka
- wybór różnych opcji smakowych (przecież nie tylko ludzie mają wyrafinowane podniebienie)
- karma nie zawiera dodatku cukru
- bez dodatku pszenicy lub zboża (kocia trawa jest definiowana jako zboże)
- bez sztucznych barwników i konserwantów

Mokra czy sucha?
Tu nasuwa się pytanie, a co z karmą suchą? Firma Vitakraft, która jest producentem karmy Poésie i posiada 180 lat doświadczenia w żywieniu zwierząt podkreśla, że to zależy… tylko od gustu kota. Ostatecznie zwierzak sam zdecyduje, co będzie jadł, ale dość często okazuje się, że koty preferują właśnie karmę mokrą. Wynika to głównie z aromatycznego zapachu, ale również bardziej odpowiada ona naturalnej diecie kotów. Nawet dzikie koty pobierają płyny głównie poprzez mięso zdobyczy. Nasze domowe zwierzaki mogą lepiej zachowywać równowagę płynów, właśnie dzięki karmie mokrej. Jest to duża zaleta, zwłaszcza w przypadku kotów, które nie lubią pić. Jest ona wskazana dla tych z nadwagą, a także dla starszych zwierząt z problemami stomatologicznymi lub brakującymi zębami.
Ekspert w swojej dziedzinie

Firma Vitakraft rozpoczęła działalność 180 lat temu, gdy otwarto mały sklepik z karmą w wiosce Heiligenrode niedaleko Bremy w Niemczech. Dziś jest jedną z najlepiej prosperujących firm w branży zoologicznej. Od samego początku jej działalność była prowadzona zgodnie z zasadą: „Z miłości do zwierząt”. Obecnie na całym świecie ponad 2 000 pracowników produkuje i sprzedaje dziennie ponad 1,2 milionów wysokiej jakości produktów Vitakraft.

Vitakraft - z miłości do zwierząt (Vitakraft)


 

27. wrzesień 2023 11:04