Ali znany w Internecie jako Hot Chocolate, należy do grona najszybciej rozwijających się twórców polskich social mediów, którego materiały śledzi już prawie 1,5 miliona odbiorców. Jego treści opierają się na humorze, dystansie do siebie oraz spontanicznym, bezpośrednim kontakcie z widzami. Charakterystyczny styl komunikacji, dynamiczne formaty wideo oraz unikalne hasło „Very Nice, kolega” sprawiły, że Hot Chocolate zbudował jedną z najbardziej zaangażowanych społeczności w polskim Internecie. Rozwinięciem tej relacji stała się linia napojów BLAST Energy Very Nice Edition, inspirowana jego stylem i energią.
Szymon znany jako Mopsu, to twórca, który zdobył popularność dzięki autentycznemu stylowi, poczuciu humoru oraz bardzo bezpośredniej relacji z odbiorcami. Ich ilość dynamicznie wzrasta i już wkrótce osiągnie 2,5 miliona. Jego treści publikowane przede wszystkim na TikToku i YouTube, łączą elementy rozrywki, codzienności oraz charakterystycznego dla młodego pokolenia luzu komunikacyjnego. Dzięki temu Mopsu zbudował silną i lojalną społeczność, która aktywnie reaguje na jego materiały. Efektem współpracy twórcy z marką BLAST jest linia napojów BLAST Boost by Mopsu – stworzona z myślą o konsumentach poszukujących lżejszej alternatywy dla klasycznych energetyków, ale nadal wpisującej się w dynamiczny styl życia fanów twórcy.
Co łączy influencerów z BLASTEM?
„Humor, autoironia, otwarta i bezpośrednia komunikacja z odbiorcami to wartości, które wyznajemy jako BLAST. Zarówno Ali (Hot Chocolate) jak i Szymon (Mopsu) są w tym miejscu po prostu podobni do nas. Obaj doskonale rozumieją swoich odbiorców, czego dowodem są generowane przez ich treści zaangażowanie i ilość wyświetleń. Miesięczna, zsumowana ilość wyświetleń ich treści potrafi przekroczyć 130 milionów. To wartości zarezerwowane dotąd dla wąskiego grona najpopularniejszych twórców i influencerów w Polsce. Bez wątpienia obaj dołączają do tego grona.” - mówi Grzegorz Fijał, Senior Brand Manager BLAST Energy Drink
W praktyce oznacza to bardzo wysoką częstotliwość kontaktu z marką. Przeciętny użytkownik TikToka może zobaczyć treści tych twórców nawet 15–20 razy w ciągu miesiąca, co przekłada się na silny potencjał sprzedażowy i wysoki poziom rozpoznawalności produktów wśród młodych konsumentów.
Dwie linie produktowe odpowiadających na potrzeby konsumentów
Linie Energy i Boost różnią się od siebie przede wszystkim zawartością kofeiny. BLAST Energy to, napój energetyczny zawierający dawkę 80mg kofeiny w puszcze. BLAST Boost z kolei zawiera jej mniej (35mg). Nie jest to więc energetyk. Koncepcja smaków oraz design obu linii produktowych powstały we współpracy z twórcami. Dzięki temu napoje nie tylko odpowiadają preferencjom młodych konsumentów, ale również odzwierciedlają styl komunikacji i estetykę influencerów.
BLAST Energy Very Nice Edition to linia czterech napojów energetycznych sygnowanych przez Hot Chocolate. Nazwa serii nawiązuje do jego charakterystycznego powiedzenia „Very Nice, kolega”. W portfolio znalazły się cztery smaki: Very Nice Klasyk, Very Nice Arbuz, Very Nice Mango-Ananas oraz Very Nice Kaktus.
BLAST Boost by Mopsu to linia trzech napojów z obniżoną zawartością kofeiny, opracowana jako lżejsza alternatywa dla klasycznych energetyków. Lekko gazowana formuła oraz słodko-kwaśne profile smakowe – Kiwi, Triple Berry oraz Clementine – odpowiadają trendowi napojów funkcjonalnych o łagodniejszym działaniu pobudzającym.
Produkty wyróżniają się wyrazistym designem opakowań zaprojektowanym z myślą o wysokiej widoczności na półce oraz silnym powiązaniu wizualnym z twórcami. W obu liniach zastosowano również obniżoną zawartość cukru w porównaniu z wieloma gazowanymi napojami z kofeiną dostępnymi na rynku.
Kampania marketingowa w języku Gen Z
Promocja nowych napojów będzie opierać się głównie na mediach społecznościowych. Kampania obejmie platformy TikTok, YouTube, Instagram oraz Facebook, a jej kluczowym elementem będzie naturalna komunikacja twórców ze swoimi społecznościami.
„Oddajemy głos naszym twórcom, ponieważ to oni najlepiej znają swoich odbiorców. Hot Chocolate i Mopsu brali udział w każdym etapie tworzenia produktów – od koncepcji smaków po design opakowań – dlatego ich komunikacja jest autentyczna i spójna z marką” – dodaje Grzegorz Fijał.
Na straży jakości produktów stoi zaufany producent
Projekt powstał we współpracy z XL Energy Marketing, polskim właścicielem brandu BLAST, który od ponad 25 lat rozwija marki napojowe na rynkach międzynarodowych i eksportuje produkty do ponad 80 krajów.
Nowe napoje pojawią się w sprzedaży od kwietnia w wybranych sieciach handlowych, m.in. Carrefour oraz Polomarket.
Dla branży FMCG obie linie zostaną zaprezentowane po raz pierwszy 24 marca 2026 roku podczas wydarzenia Retail Trends w Warszawie.

