31.08.2022 / 09:56
StoryEditor

Wegańskie i wegetariańskie przekąski podbijają rynek karmy dla zwierząt

Wegańskie i wegetariańskie przekąski podbijają rynek karmy dla zwierząt (fot. materiał partnera)
Od kilku lat rynek roślinnych zamienników mięsa w Polsce dynamicznie rośnie. Wzrost znaczenia produktów roślinnych przekłada się także na ofertę producentów karmy dla zwierząt. Firma Vitakraft trzyma rękę na pulsie i proponuje właścicielom psów i kotów przekąski z linii Vita Veggies®, które posiadają w 100 proc. wegetariańską recepturę.

Coraz większa popularność wegańskich i wegetariańskich karm dla zwierząt domowych wynika z kliku przyczyn. Nie chodzi tylko o kwestie etyczne i prozdrowotne, ale także o umacniające się cały czas nastawienie konsumentów, którzy poprzez swoje wybory zakupowe chcą brać odpowiedzialność za ochronę środowiska naturalnego.

Dlaczego warto mieć produkty z linii Vita Veggies® w swoim sklepie?

Przypomnijmy, że już ponad połowa Polaków opiekuje się zwierzętami domowymi. Prawie co drugi Polak ma w swoim gospodarstwie domowym chociaż jednego psa, a co trzeci kota. Właściciele świadomie podchodzą do tego, co ląduje w misce ich pupili. Dlatego popyt na wysokiej jakości pożywienie dla psów i kotów wciąż się zwiększa.

Nowe Vita Veggies® nie tylko urozmaicają sklepową półkę z przekąskami dla zwierząt, ale także przyczyniają się do ochrony klimatu, bo do ich wytworzenia nie użyto ani grama mięsa. To idealna alternatywa dla tradycyjnych mięsnych przekąsek. Tym bardziej, że producent – firma Vitakraft – zadbał o czysty skład bazujący na zdrowych warzywach, bez dodatku cukru, zbóż, sztucznych barwników i aromatów oraz wzmacniaczy smaku.

Wegańskie i wegetariańskie przysmaki dla psów i kotów. (fot. materiał partnera)

Jakie produkty dla psów wchodzą skład linii Vita Veggies®?

Oferta produktów pod marką Vita Veggies® dla psów obejmuje pyszne paluszki warzywne w dwóch odmianach. Pierwsza z propozycji to opcja wegetariańska z recepturą opartą na pełnowartościowym białku z sera. Drugi wariant produktu jest wegański, w tym przypadku skład przekąski bazuje na hipoalergicznej odmianie batatów i marchewce. Oba produkty mają perforowane rowki do łamania, które ułatwiają porcjowanie.

Warto zwrócić uwagę, że podobnie jak bardzo popularne odmiany przekąsek dla psów Beef Stick®, Vita Veggies® Stickies są wędzone na drewnie bukowym, co przekłada się na ich doskonały smak i apetyczny zapach. Przekąski mogą być stosowane w formie nagrody. Stanowią zatem użyteczny element podczas tresury.

Jakie bezmięsne przysmaki przygotował Vitakraft dla kotów?

Dla kotów Vitakraft przygotował z kolei dwa warianty kremowych przysmaków Vita Veggies® Liquid z kawałkami warzyw – idealne dla każdego, kto ceni różnorodność. Tu również znajdziemy wersję wegetariańską, w której podstawowymi składnikami są ser i pomidory, oraz wegańską bazującą na marchewce i buraku.

Kocie przekąski zostały wzbogacone tauryną, dzięki czemu wspomagają pracę oczu i serca. Produkty Vita Veggies® Liquid mogą być podawane do wylizywania z saszetki, z miski lub wykorzystywane jako posypka do głównej karmy. Nie zawierają żadnych sztucznych konserwantów.

Dieta roślinna ma przyszłość

Rynek bezmięsnych produktów pet food – podobnie jak kategoria roślinnych alternatyw dla ludzi – szybko się rozwija i zgodnie w prognozami jeszcze przez wiele lat w tym obszarze będziemy obserwować wzrosty sprzedaży.

Misją firmy Vitakraft jest odpowiadanie – z pasją i empatią – na potrzeby zwierząt domowych oraz ich właścicieli. Przedsiębiorstwo rozwija, produkuje i sprzedaje innowacyjne produkty najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb różnych gatunków zwierząt. Dzięki zrównoważonym procedurom Vitakraft przyczynia się do zachowania istotnych dla życia bogactw naturalnych.

26. wrzesień 2023 21:29