23.02.2023 / 17:36
StoryEditor

Find your way – innowacje Wanzl na rok 2023 (premiera na targach EuroShop)

Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Find your way – innowacje Wanzl na rok 2023 (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Find your way – innowacje Wanzl na rok 2023 (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Wanzl Traveller Shop (materiał partnera)
Rynek handlu detalicznego wciąż przechodzi ogromne zmiany. Testowane są nowe formaty sklepów, wypróbowywane są innowacyjne modele biznesowe, a te już istniejące są ciągle ulepszane. Potrzebne są rozwiązania, które inspirują klientów, obniżają koszty i jednocześnie pokonują palące wyzwania w łańcuchu dostaw. Kluczowe kwestie to zakupy szybkie, spontaniczne, convenience oraz sposoby przeciwdziałania poważnym brakom kadrowym.

Firma Wanzl jako pionier handlu detalicznego, na wiodących światowych targach EuroShop 2023 w Dusseldorfie (na stoisku F04 w hali 11), zademonstruje, w jaki sposób bezpiecznie poprowadzić swoich partnerów przez labirynt możliwości ku przyszłości handlu. Pod hasłem „Znajdź własną drogę”, zaprezentujemy swoje innowacje i wiedzę w siedmiu blokach tematycznych.

InnoHub – innowacje z firmą Wanzl

To tu spotykają się laboratorium z warsztatem, kreatywność z wdrażaniem i innowacja z doświadczeniem. Wanzl pokazuje, co może zdziałać technologia we właściwych rękach – nie przez wzgląd na samą technologię, ale w sposób skalowalny i ekonomiczny. Najważniejszy punkt znajduje się na tyłach bloku tematycznego i jest nim SupremeStore CX. Celem jest stworzenie sklepu całkowicie pozbawionego personelu i kas. Wśród prezentowanych pionierskich technologii znajdą się bramki wyjściowe Smart Exit i systemy regałowe z monitorowaniem zapasów, a także rozwiązania do lokowania towarów dla poszczególnych klientów. Nasze systemy dostępu już teraz wyznaczają trendy. Po raz pierwszy firma Wanzl zaprezentuje swoje stylowe, w pełni automatyczne drzwi przesuwne jako alternatywę dla klasycznych rozwiązań z bramkami z ramionami uchylnymi. „Tablica wizji” w holu zaprasza gości do interaktywnej wymiany pomysłów, a tablica „Moja wizja” zaprasza do świata kreatywnych pomysłów projektantów firmy Wanzl. Strefa „Jak pracujemy” za pomocą wideoklipów przybliża odwiedzającym targi filozofię firmy i jej zdolności technologiczne.

Surf Vice City – inteligentne zakupy bez „marnowania” czasu

Słońce, plaża, zakupy – każdy, kto wkroczy do świata Surf Vice City, znajdzie się w Miami prosto z klasycznej gry GTA i Miami Vice, i poczuje się jak niezwykła dziewczyna w różowej sukience. Jesteś głodny, spragniony lub zapomniałeś zabrać ze sobą kremu do opalania? Nie ma problemu, w tym sklepie wszystkie potrzeby można zaspokoić natychmiast, bez względu na porę dnia. Spontaniczne, przyjemne i inteligentne zakupy są ultraszybkie dzięki rozwiązaniu logistycznemu Fast Lane i inteligentnym narzędziom, takim jak koszyk sklepowy Smart Basket z uchwytem na smartfon zintegrowaną rączką do samodzielnego skanowania czy wózek Smart Trolley. Co czyni go inteligentnym? Z jednej strony posiada różne moduły, takie jak hybrydowy automat na monety oraz wyświetlacz z kamerą z funkcją AI. Z drugiej strony w wiatach na wózki znajduje się unikalny system zarządzania wózkami.

Bakisto – automatyczny proces pieczenia

Branża piekarnicza handlu detalicznego rozwija się. Znaczące wymagania czasowe, brak doświadczonego personelu, a także sztywny plan pieczenia i straty obniżają jednak dobrą rentowność. Wanzl we współpracy z firmą Wiesheu, producentem piekarników, zautomatyzowała proces pieczenia w sklepie: od załadunku, poprzez pieczenie, aż po prezentację i sztuczną inteligencję oraz sterowanie. W tym celu połączono ze sobą w sieć inteligentny BakeOff i firmy Wanzl, cobot (robot współpracujący) firmy Fanuc oraz piekarnik Dibas blue2 z TrayMotion firmy Wiesheu. To trio odciąża personel, redukuje liczbę strat, zapobiega brakom towaru, a także podnosi jakość wypieków.

Traveller Shop – połącz się z nami

To jest sklep czy salon? Na przykładzie całodobowej, małopowierzchniowej koncepcji „Traveller Shop”, Wanzl pokazuje, w jaki sposób hotele i kempingi, lotniska i dworce kolejowe, a także kompleksy mieszkalne i apartamentowce mogą zaspokajać podstawowe potrzeby swoich klientów i mieszkańców umożliwiając zakup artykułów pierwszej potrzeby lub regionalnych specjałów, delektowanie się świeżymi owocami i kawą, oraz okazję do rozmowy z innymi podróżującymi lub sąsiadami. Dzięki eleganckiemu wzornictwu klient pokocha to wnętrze. Ponadto sklep wyposażony jest w dodatkowe udogodnienia, jak nowy system zarządzania miejscami parkingowymi firmy Wanzl i jej partnera Nexobility, który cyfryzuje procesy parkowania i płatności, oraz sprawia, że zarządzanie miejscami parkingowymi jest bardziej efektywne. Kolejną atrakcją jest unikalne połączenie samodzielnego rejestrowania wjazdu/wyjazdu i bramki w jednym systemie. Nie ma bardziej oszczędzającego miejsce sposobu obsługi niezawodnych, zautomatyzowanych procesów rejestracji i płatności. Oparta na chmurze platforma programowa wanzl connect® zapewnia płynne działanie w tle. Ciągłe raporty o statusie z różnych urządzeń, anonimowe zliczanie osób i śledzenie klientów, sterowanie oświetleniem i muzyką w sklepie – to wszystko (i o wiele więcej) jest możliwe dzięki wanzl connect®.

Od punktu sprzedaży do punktu dostawy – nowa koncepcja ostatniej mili

Koncepcje szybkiego handlu przeżywają rozkwit. „Dark story” wyrastają jak grzyby po deszczu w centrach miast. I to pomimo coraz większej liczby dowodów na to, że obecnie obowiązujące modele biznesowe prawdopodobnie nigdy nie staną się rentowne. Dlatego nadszedł czas, aby przemyśleć ostatnią milę i niezbędną kompletację towaru. Istniejące magazyny centralne, magazyny sklepowe i powierzchnia handlowa samych sklepów są wykorzystywane w synergii do kompletacji. Firma Wanzl dostarcza rozwiązania do wydajnej kompletacji, takie jak nowy wózek do kompletacji zamówień KT Lift, wózki transportowe, wózki platformowe lub mobilne stacje robocze.

The Senses – zakupy wszystkimi zmysłami 

Dodaj odrobinę luksusu! Niezależnie od tego, czy jest to ekskluzywny sklep monobrandowy, czy elegancka wydzielona część handlowa w sklepie, koncepcja „The Senses” firmy Wanzl zapewni, że smakosze, koneserzy i każdy, kto chce zafundować sobie lub komuś coś wyjątkowego, znajdzie dokładnie to, czego szuka. Czarno-złoty design w stylu Art Deco inspirowany jest klimatem eleganckiego klubu jazzowego, z odpowiednim dźwiękiem i delikatnym zapachem drewna cedrowego. Centralnym elementem jest stół Art Deco. To tutaj butelki szampana są eksponowane na małych platformach o różnej wysokości z diodami LED na górze. Inne przyciągające wzrok elementy to wyjątkowe półki ścienne, które dzięki oświetlonym diodami LED łukom podnoszą nastrój i emanują pierwszorzędną ideą tej koncepcji.

Willa_made by Wanzl – obsługa 360°

W Willi Wanzl zapraszamy na rozmowę przy kominku! Oczekujesz otwarcia sklepu na czas, niezawodnych i trwałych produktów oraz wysokiej dostępności systemu? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Dzięki zespołowi Service & Projects, firma Wanzl może zaoferować dostosowane do potrzeb doradztwo, planowanie i wdrażanie - wszystko z jednego źródła, tak aby zapewnić sprawną realizację projektów. Zespół zarządza projektami na dużą skalę, które są bardzo złożone pod względem technicznym i logistycznym, które charakteryzują się dużym wolumenem produktów i długim harmonogramem, a główną częścią portfolio projektów są projekty z indywidualnym projektowaniem i planowaniem koncepcyjnym.

14. lipiec 2024 12:45