25.11.2022 / 12:38
StoryEditor

Posnet Vero – więcej niż kasa fiskalna

Posnet Vero - Funkcjonalny POS w kompaktowej obudowie
Systemy dla firm mogą składać się z różnych elementów, np. z drukarki fiskalnej, programu sprzedażowego i terminala komputerowego POS (na którym wspomniane oprogramowanie jest zainstalowane). Jednak współcześnie coraz częściej do wyboru są też rozwiązania typu all-in-one. Charakteryzują się one przede wszystkim tym, że łączą w sobie funkcje kilku różnych technologii sprzedaży. A jednym z takich rozwiązań dla biznesu jest nowe urządzenie POS marki Posnet – model Vero.

Funkcjonalny POS w kompaktowej obudowie

Już na początku warto podkreślić, że Vero jest urządzeniem o niedużych gabarytach. W rezultacie, ten model marki Posnet zmieści się nawet na mniejszych stanowiskach pracy, a także bez problemu poradzi sobie w działalnościach typowo mobilnych, np. przy prowadzeniu sprzedaży na bazarach bądź targowiskach. A kompaktowa konstrukcja tego urządzenia zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, z jak wszechstronną technologią mamy do czynienia. Posnet Vero oferuje bowiem połączenie funkcji drukarki fiskalnej typu online (zapewniającej m.in. przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas), platformy POS oraz oprogramowania sprzedażowego.

 

Warto dodać, że kluczowym ogniwem tego modelu jest bez wątpienia 10-calowy panel dotykowy. To właśnie on pozwala na szybkie i precyzyjne korzystanie z zainstalowanych aplikacji, w tym z narzędzi służących do zarządzania sprzedażą (poszczególnymi transakcjami, asortymentem, profilami kasjerów itd.). Ponadto, w Posnet Vero zastosowano system operacyjny Android (w wersji 11), czyli oprogramowanie doskonale kojarzone przez użytkowników współczesnych tabletów i smartfonów. I co najważniejsze, zwłaszcza w przypadku urządzenia służącego m.in. do rejestrowania obrotu i wystawiania dokumentów fiskalnych (paragonów, faktur), ten model umożliwia korzystanie wyłącznie z aplikacji zatwierdzonych wcześniej przez producenta. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje pewność, że na Vero nigdy nie pojawi się żadne niewłaściwe oprogramowanie, które mogłoby mieć niekorzystny wpływ na poprawność działania urządzenia.

Dobra komunikacja to zawsze wartość dodana

Vero jest modelem typu online. W przypadku takiego urządzenia dobra komunikacja wiąże się więc z dwoma różnymi zagadnieniami. Po pierwsze, z transmitowaniem wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas. Posnet Vero również musi przesyłać do CRK informacje dotyczące m.in. wystawianych dokumentów oraz wykonywanych przeglądów technicznych. Atutem tego urządzenia jest jednak możliwość wyboru sposobu współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. W modelu Vero zastosowano m.in. port Ethernet oraz interfejs Wi-Fi. Komunikacja z CRK może więc przebiegać albo przewodowo, po „podpięciu” urządzenia do firmowej sieci LAN, albo bezprzewodowo – po skonfigurowaniu połączenia z udostępnioną siecią Wi-Fi.

Po drugie, Posnet Vero sprawdzi się znakomicie nawet w bardziej rozbudowanym rozwiązaniu systemowym. Poza wspomnianymi już wcześniej interfejsami Ethernet i Wi-Fi, do dyspozycji użytkownika jest tu również łączność przez USB czy Bluetooth. A wszystko to sprawia, że Vero może równocześnie współpracować np. z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym oraz szufladą na pieniądze.

Ponadto, w pewnym sensie z komunikacją wiąże się także inna funkcja tego urządzenia POS. Model Vero od Posnet jest bowiem zgodny z wymogami prawnymi, które dotyczą wystawiania i wydawania e-paragonów. Urządzenie zapewnia realizowanie takich dowodów sprzedaży w formie elektronicznej (za zgodą klienta i w sposób z nim ustalony), przy równoczesnym pominięciu wydruku dokumentów fiskalnych.

Jakie są koszty wdrożenia i stosowania Posnet Vero?

W przypadku Posnet Vero warto też podkreślić, że wdrożenie tego urządzenia all-in-one wiąże się z mniejszymi wydatkami, niż w przypadku „tradycyjnego” rozwiązania systemowego. Zakup i instalacja technologii funkcjonujących oddzielnie, czyli terminala komputerowego POS, oprogramowania sprzedażowego oraz urządzenia fiskalnego (zazwyczaj drukarki fiskalnej), to często koszt rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. I jak nietrudno zgadnąć, taki wydatek stanowi duże obciążenie finansowe dla właściciela działalności gospodarczej – a już w szczególności dla przedsiębiorcy, który dopiero założył swoją firmę.

Posnet Vero w bardzo prosty sposób rozwiązuje ten problem. Początkowy koszt wdrożenia tego urządzenia wynosi zaledwie 1 999 złotych (sugerowana cena producenta), natomiast platforma POS, wraz z dedykowanym oprogramowaniem, jest oferowana w ramach miesięcznego abonamentu (zależnego od aplikacji wybranej przez przedsiębiorcę). I już taki wydatek zapewni korzystanie z pełnowartościowego rozwiązania sprzedażowego, które dodatkowo zostało zamknięte w kompaktowej i eleganckiej obudowie. Ponadto, platforma POS jest objęta gwarancją producenta przez cały okres jej użytkowania. Dzięki temu przedsiębiorca może liczyć na dodatkowe zabezpieczenie interesów swojej firmy.

18. wrzesień 2023 10:30