24.08.2023 / 09:00
StoryEditor

IPP Pooling Polska i sieć Biedronka – wspólne działania dla biznesu i środowiska

Dobra współpraca potrafi przynosić naprawdę wspaniałe owoce w nowoczesnym biznesie. Wspiera innowacyjność, pozwala odkrywać nowe ścieżki rozwoju. Przynosi korzyści zarówno dla zaangażowanych przedsiębiorstw, jak i lokalnych społeczności. Co więcej może poprawić sytuację środowiska naturalnego. Liczymy na to, że właśnie takie efekty przyniosą wspólne działania IPP Polska i sieci Biedronka, które łączą siły na rzecz podnoszenia jakości usług w ramach logistyki łańcuchów dostaw.

Współpraca sieci Biedronka i IPP Polska – optymalizacja procesów, poszukiwanie najlepszych rozwiązań

Codziennie ponad 5 milionów klientów robi zakupy w sklepach sieci Biedronka Spółka, należąca do Grupy Jerónimo Martins, posiada ponad 3400 sklepów i 17 centrów dystrybucyjnych w całym kraju, gdzie zatrudnionych jest ponad 80 000 pracowników. Sieć Biedronka jest największym pracodawcą w kraju.

Duża skala biznesu i rozbudowana sieć dystrybucyjna sprawiają, że sieć Biedronka nieustannie pracuje nad usprawnianiem logistyki i skutecznego zarządzania łańcuchami dostaw. W tym zakresie wspiera ją już IPP Polska.

Współpraca obu firm opiera się na akceptacji przez sieć Biedronka wszystkich typów nośników dostępnych w ofercie IPP, które mogą być używane w transportach realizowanych przez dostawców sieci Biedronka. Takie działania mogą przynieść wiele korzyści zarówno dla poszczególnych ogniw łańcucha dostaw, finalnych konsumentów, jak i środowiska naturalnego.

Jak skuteczniej zarządzać nośnikami w łańcuchach dostaw?

Jak wpłynie współpraca z IPP Polska na efektywność transportów w łańcuchach dostaw produktów FMCG? Przede wszystkim akceptacja wszystkich typów nośników, oferowanych przez IPP, oznacza dla dostawców większy wybór spośród rozwiązań od operatorów poolingu paletowego. Przynosi to pełną transparentność i większą konkurencyjność rynku wynajmu palet, co w efekcie wspiera odpowiedzialną optymalizację oraz pomaga zoptymalizować kluczowe procesy w ramach łańcuchów dostaw.

Postawienie na palety IPP w łańcuchach dostaw sieci Biedronka sprzyja standaryzacji oraz daje gwarancję optymalnej jakości nośników, podlegających ciągłej weryfikacji i kontroli. Pozwala to sprostać najwyższym standardom bezpieczeństwa w transporcie nawet szczególnie delikatnych towarów.

Jak zmieni się funkcjonowanie łańcuchów dostaw dzięki współpracy Biedronki i IPP? Pooling paletowy z punktu widzenia dostawców potrafi znacząco usprawnić realizację dostaw oraz ulepszać wszelkie procesy logistyczne. Oznacza bowiem dla nich brak konieczności zakupu, magazynowania i regularnego serwisowania nośników, co generuje spore koszty miesięczne oraz stanowi duże wyzwanie logistyczne w ramach firmy. Zarządzanie paletami w łańcuchach dostaw przez IPP to zatem dostarczanie nośników dopasowanych do indywidualnych potrzeb dostawców, co obniża koszty oraz zapewnia wygodne i bezpieczne dostawy rozmaitych produktów do centrów dystrybucyjnych i sklepów w ramach sieci.

Zrównoważony biznes i ekologia, czyli współpraca dla dobra środowiska naturalnego

Pooling paletowy to jednak nie tylko solidne korzyści ekonomiczne dla łańcuchów dostaw, dzięki optymalizacji procesów logistycznych. To także pozytywny wpływ na środowisko naturalne, co stanowi ważny aspekt działalności zarówno IPP Polska, jak i sieci Biedronka.

IPP Pooling od lat wpisuje działania prośrodowiskowe w swoją misję i strategię firmy. Widocznym potwierdzeniem tego faktu są dwie gwiazdki w programie Lean & Green EU, a także platynowy certyfikat EcoVadis.

Również sieć Biedronka stawia na zrównoważony rozwój i ekologiczne podejście do biznesu. Dlatego w ramach jej celów strategicznych znalazło się ograniczanie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, racjonalna gospodarka odpadami w sklepach, punktach dystrybucyjnych oraz u dostawców i klientów.

W te założenia idealnie wpisuje się pooling paletowy, który dzięki zastosowaniu najwyższej jakości rozwiązań wielokrotnego użytku pozwala ograniczyć wykorzystanie jednorazowych nośników we wszystkich łańcuchach dostaw. Oznacza to zmniejszenie zużycia drewna i innych materiałów stosowanych do produkcji palet, mniejszą produkcję odpadów oraz redukcję emisji CO2 do atmosfery. Pozwala to realizować najważniejsze założenia polityki środowiskowej spółki Grupy Jerónimo Martins, takie jak: wdrożenie kryteriów środowiskowych do działań operacyjnych i procesów dotyczących decyzji zarządczych, wspieranie i stosowanie praktyk zarządzania ochroną środowiska w łańcuchach dostaw oraz odpowiedzialne i zrównoważone połączenie biznesowego wzrostu gospodarczego z ochroną środowiska w praktyce.

Współpraca IPP Polska i sieci Biedronka ma szansę znacząco wspomóc skuteczną realizację tych założeń, przy równoczesnej optymalizacji procesów logistycznych i obniżeniu kosztów operacyjnych dla poszczególnych łańcuchów dostaw. To zatem krok w dobrą stronę dla konkurencyjnego i zdecydowanie bardziej zielonego biznesu

25. czerwiec 2024 01:05