27.02.2017/08:51

10-krotny wzrost liczby pracowników z Ukrainy

Liczba Ukraińców, którzy szukają zatrudnienia w Polsce, jest tak duża, że po pozwolenia na pracę tworzą się kolejki – informuje „Puls Biznesu”.

Rąk do pracy zza naszej wschodniej granicy poszukuje m.in. handel, do czego otwarcie przyznają się zarówno pojedynczy detaliści, jak i przedstawicieli sieci sklepów. W efekcie, jak informują przedstawiciele Grupy Progres cytowani przez „Puls Biznesu”, można mówić nawet o 10-krotnym wzroście na przestrzeni roku liczby Ukraińców, którzy znajdują zatrudnienie w Polsce. Wiele wskazuje przy tym na to, że dynamika ta może zostać utrzymana, zwłaszcza że coraz więcej pracodawców dostrzega zalety korzystania z ukraińskiego personelu, mimo naturalnie wyższych, globalnych kosztów.

Eksperci Grupy Progres wskazują, że zasady zatrudniania obcokrajowców utrudniają realizację planów biznesowych części polskich firm. Uproszczone procedury przy przyjmowaniu do pracy na maksymalnie sześć miesięcy zostały utrzymane, ale nie można z nich korzystać przy dłuższej współpracy, na co pracodawcy mają coraz większą chęć. Potrzebne jest wówczas pozwolenie na pracę w Polsce, na które trzeba długo czekać, bo urzędy nie radzą sobie z liczbą składanych wniosków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.