24.09.2013/17:11

10 mln zł odszkodowania dla Michalczewskiego

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie FoodCare zapłaci Dariuszowi Michalczewskiemu zaległe wynagrodzenie w kwocie blisko 10 milionów zł.

Jak podaje Agencja Partner of Promotion, reprezentująca fundację Michalczewskiego Równe Szanse, sąd firmie FoodCare zapłatę na rzecz Fundacji z tytułu zaległego wynagrodzenia z umowy promocyjnej oraz innych rozliczeń stron w okresie jej trwania. W 2010 roku, pomimo ciągłej sprzedaży napojów Tiger z oznaczeniem Tiger na licencji Dariusza Michalczewskiego, spółka FoodCare odmówiła zapłaty należnej Fundacji prowizji, choć obie strony związane były nadal umową. Przedstawiciele Michalczewskiego argmentują, że w wyniku zaniechania zapłaty przez FoodCare, wspierająca młodych sportowców Fundacja znalazła się w złej sytuacji finansowej. Było to także podstawą do rozwiązania przez Fundację umowy z producentem w trybie natychmiastowym oraz do wystąpienia do sądu m.in. o zapłatę nieuiszczonych opłat licencyjnych. Obecnie licencję na produkcję i dystrybucję oznakowania Tiger ma wadowicki Maspex. FoodCare wydał oświadczenie, z którego wynika, że firma rozważa odwołanie się od wyroku, po zapoznananiu się z uzasadnieniem decyzji.


Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.