04.02.2016/13:18

11 lutego demonstracja handlowców przed Sejmem

W następny czwartek, 11 lutego, przedsiębiorcy z całej Polski będą protestować w Warszawie przed Sejmem "przeciwko działaniom Ministerstwa Finansów".

Przedstawiciele branży handlowej zamierzają wyrazić sprzeciw przeciwko zapisom, jakie znalazły się w projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Chodzi przede wszystkim o opodatkowanie systemów franczyzowych, ale także o wysokości stawek podatkowych, w tym specjalną stawkę przewidzianą na soboty, niedziele i święta.
Organizatorem protestu, jaki odbędzie się w przyszłym tygodniu, jest Wiesław Michalak z Rady Franczyzobiorczej Lewiatan Wielkopolska.

Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu oznajmił 4 lutego, że z jego informacji wynika iż do Warszawy w przyszły czwartek przyjadą "setki autokarów". PIH nie jest organizatorem planowanej demonstracji, popiera jednak walkę o zmianę krzywdzących polski handel zapisów w projekcie ustawy.

Równolegle Polska Izba Handlu rozpoczęła akcję wysyłania listów do premier Beaty Szydło oraz do parlamentarzystów z żądaniem "zmiany ustawy i ochrony polskiego handlu". Dodatkowo na sklepach należących do sieci franczyzowych w najbliższych dniach zawisną specjalne billboardy, a w mediach ukażą się nekrologi "ogłaszające śmierć polskiego handlu tradycyjnego".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.