21.07.2016/11:46

53 miliardy nielegalnych papierosów, Polska jednym z liderów w UE

W ubiegłym roku w Unii Europejskiej wypalono 53 miliardy papierosów pochodzących z przemytu lub nielegalnie wyprodukowanych. Ich odsetek w stosunku do całkowitej konsumpcji zmniejszył się nieznacznie – z 10,4 proc. w 2014 r. do 9,8 proc. w 2015 r. Straty ze względu na niezapłacone podatki wyniosły 11,3 mld euro.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Myślący 23.10.2016

    Gdyby poprzednia władza, czyli rząd PO-Pk SL zajęła się zwalczaniem narkomanii nikotynowej bardziej skutecznie to teraz nie byłoby wśród mieszkańców naszego kraju tak dużo kopciuchów. Niestety dwaj ministrowie zdrowia - pani Kopacz i pan Arłukowicz sami okazali się kopciuchami, więc co się dziwić. Tylko zostaje pytanie, dlaczego jako ministrowie, albo pseudo-ministrowie (Kopacz, Arłukowicz) tak strasznie sabotowali działania ruchu prozdrowotnego, któremu zależało na ratowaniu życia dziesiątek tysięcy naszych obywateli (palaczy, a w szczególności niepalących, którzy padali ofiarą durnego nałogu trucicieli).

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.