23.04.2021/15:39

90 proc. Polaków opowiada się za wprowadzeniem systemu kaucyjnego

Poziom recyklingu odpadów opakowaniowych w krajach członkowskich UE musi wzrosnąć do 65 proc. już do roku 2025. Tymczasem aktualnie jest on w Polsce w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych jest dwukrotnie niższy. To oznacza, że nowy Plastic Tax może nas kosztować nawet 2 mld zł rocznie.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • zakupowicz 26.04.2021

    Bzdura totalna. Butelki plastikowe to nie wszystko. Jeszcze większy problem jest z kartonami od mleka czy napojów, a także z kubkami po jogurtach, opakowaniami od wędlin, serów, itd. gdzie plastiku jest więcej niż w butelkach. I co teraz? A Jak wam woda podrożeje o 50% to może się zastanowicie jakie to "świetne" rozwiązanie. Przecież i tak 90% śmieci jest sortowana i płacicie za to, a plastik trafia tam, gdzie ma trafiać. Teraz zapłacicie podwójnie i tylko o to chodzi.

  • xcv 25.04.2021

    Podoba mi się rozwiązanie, aby przy każdym wielkopowierzchowym sklepie znajdował się automat do zwrotu butelek szklanych i plastikowych. Klient w zamian za oddanie butelek do recyklingu otrzymałby odpowiedni co do ilości oddanych butelek rabat na zakupy w danym sklepie, np. za 10 oddanych butelek, rabat w wysokości np. 2,5 PLN do wykorzystania w sklepie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także