11.12.2020/14:32

Action będzie oblegać w Warszawę. Ambitne plany dyskontera dla stołecznego rynku

Sieć dyskontów przemysłowych Action jest mocno zainteresowana rozwojem w największych miastach kraju. Operator buduje swoją pozycję w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi, teraz przyszedł czas na mocne oblężenie Warszawy, w której na przyszły rok planuje kilka nowych placówek.

Sieć dyskontów przemysłowych Action otworzyła w tym roku dwa sklepy w Warszawie. Pierwszy ruszył 1 października br. w centrum handlowym Łopuszańska 22, a drugi 10 grudnia br. przy ul. Głębockiej 13. Druga placówka w stolicy była jednocześnie sklepem nr 100 w portfelu Action w Polsce.

Na lokalizację swojego 100. sklepu w Polsce operator wybrał park handlowy Zielony Targówek w Warszawie, w którym wynajął około 750 mkw. powierzchni sprzedażowej. Obiekt znajduje się w północnej części dzielnicy, w sąsiedztwie popularnego centrum handlowego Atrium Targówek. Jest to więc idealne miejsce na duże, kompleksowe zakupy. Zaletą tej lokalizacji jest także bliskość osiedli mieszkaniowych oraz dogodna komunikacja miejska – w pobliżu Zielonego Targówka biegnie aż siedem linii autobusowych, które prowadzą m. in. do stacji metra Trocka. Na północ od obiektu znajduje się Trasa Toruńska, stanowiąca część obwodnicy Warszawy.

– Sukces pierwszego warszawskiego sklepu Action skłonił nas do dalszych inwestycji w stolicy. Szybko zdecydowaliśmy się na kolejną lokalizację i nie zamierzamy na tym poprzestać. Warszawiacy szczególnie upodobali sobie nasze dekoracje, zestawy kreatywne oraz artykuły sezonowe - dodaje Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

Można powiedzieć, że dwa pierwsze sklepy w stolicy, to dopiero przygrywka w planowanej ekspansji dyskontera na tym rynku, który – jak należy zaznaczyć -  jest bardzo atrakcyjny dla detalistów ze względu na grubszy portfel klientów. – Nasz pierwszy sklep odniósł w Warszawie duży sukces. Spełniły się nasze oczekiwania dotyczące poziomu sprzedaży, a koszyk zakupowy jest bardzo wysoki – mówi Sławomir Nitek.

W przyszłym roku w stolicy może powstać kilka kolejnych sklepów dyskontera. – Pracujemy nad kilkoma projektami, ale nie mamy jeszcze podpisanych umów dlatego nie chciałbym mówić o konkretnych lokalizacjach – wyjaśnia szef Action Polska. Dodaje jednak, że placówki powstaną w stołecznych parkach i galeriach handlowych.

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1700 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii, Polsce i w Czechach. We wszystkich krajach zapewnia pracę ponad 50 000 osób, z czego 41 000 jest zatrudnionych bezpośrednio przez Action. W 2019 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,1 mld euro. Action ma obecnie 100 sklepów w Polsce i zatrudnia tu ponad 1600 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także