22.04.2022/08:14

Action wysyła produkty dla ukraińskich uchodźców w Warszawie

15 kwietnia Action wysłał transport z asortymentem dla uchodźców do punktu recepcyjnego zlokalizowanego w Global Expo przy ul. Modlińskiej. W sumie trafiło tam 5800 produktów sieci.

Na liście produktów znalazły się m.in. ręczniki, spodnie dresowe, t-shirty, bielizna, kapcie, gotowe dania, napoje, słodycze proteinowe oraz kolorowanki dla dzieci. Wartość darowizny przekroczyła 41 600 złotych.

To już nie pierwszy tego typu transport sieci, wcześniej Action regularnie wysyłał produkty do punktu recepcyjnego na warszawskim Torwarze. Łączna wartość wyniosła około 80 tys. złotych.

– Pomagamy obywatelom Ukrainy i przekazujemy nasze produkty tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Ciężarówki z transportem artykułów pierwszej pomocy, ale także produktów, które mogą poprawić komfort życia uchodźców, po raz kolejny opuściły nasze centra dystrybucyjne, aby wesprzeć ośrodki pomocowe. Dla nas jako firmy, ale także jako osób prywatnych, ważne jest, abyśmy byli częścią fali wsparcia dla Ukrainy. Jestem dumny z naszych pracowników, którzy wkładają wiele serca i energii we wsparcie Ukraińców – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny w Action Polska. 

Już końcem lutego tego roku Action zaangażował się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Firma przekazała Funduszowi Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF milion euro. Oddział w Polsce, wspólnie z samorządem i mieszkańcami Bierunia, przeprowadził zbiórkę produktów dla mieszkańców Ostroga w Ukrainie. Oprócz udostępnienia przestrzeni magazynowej Action Polska przekazał także produkty ze swojego asortymentu – między innymi środki czystości, apteczki, plastry i bandaże, a także latarki, baterie czy koce. Prowadzona jest zbiórka pieniężna, z której środki trafią przez Polską Akcję Humanitarną do Ukraińców. Action zaoferował PAH także możliwość wykorzystania powierzchni magazynowych oraz wsparcie logistyczne.

Action to sieć dyskontów niespożywczych z ofertą ok. 6 tys. produktów. Dostępną w ponad 2 tys. lokalizacjach w 10 krajach. W Polsce sieć posiada 184 sklepy i zatrudnia ponad 2000 osób. 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także