30.01.2017/12:10

Adam Manikowski odchodzi ze stanowiska szefa Tesco Polska

Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska odchodzi ze stanowiska – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Swoje obowiązki będzie jeszcze pełnił przez kilka następnych tygodni. Według nieoficjalnych informacji nowy szef polskiego oddziału Tesco może pochodzić z Wielkiej Brytanii.

"Po czterech latach pracy w Tesco Adam Manikowski zdecydował się zakończyć pracę w naszej firmie i kontynuować karierę poza Europą Środkową. Dziękujemy mu za pracę na rzecz naszej firmy i życzymy wszelkiego powodzenia w przyszłości. Nazwisko następcy Adama podamy w najbliższej przyszłości" - poinformowało wiadomoscihandlowe.pl Biuro Prasowe Tesco Polska.

Adam Manikowski zarządzał Tesco Polska od kwietnia 2015 r., wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych polskiego oddziału brytyjskiej sieci. Manikowski pracę w Tesco rozpoczął w styczniu 2013 r. jako dyrektor operacyjny w Chinach, zaś od lipca 2014 piastował stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych Tesco Polska.

Przed dołączeniem do Tesco pracował jako dyrektor marketingu w Jeronimo Martins, gdzie odpowiadał m.in. za proces rebrandingu sieci Biedronka. Manikowski jest absolwentem studiów MBA Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign oraz uczestnikiem studiów DBA (Doctor of Business Administration) w Cranfield School of Management.

Według analityków odejście Adama Manikowskiego może być związane m.in. ze słabymi wynikami Tesco na krajowym rynku, w sytuacji gdy na pozostałych trzech rynkach regionu firma notuje istotną ich poprawę. Eksperci podkreślają jednak, że sieci Tesco w Polsce nie pomaga bardzo trudny i konkurencyjny rynek, a z drugiej strony centralizacja operacji Tesco w regionie spowodowała, że lokalne władze nie są w stanie wystarczająco szybko reagować na zachodzące zmiany.

Tesco ma na polskim rynku ponad 430 sklepów w różnych formatach, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 30 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.