05.06.2018/08:00

Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero: Staramy się ustalić, co było przyczyną zatruć

Prezes Green Caffe Nero, Adam Ringer, w oficjalnym komunikacie wideo opublikowanym w serwisie Facebook przeprosił za zdarzenia, do jakich doszło w kawiarniach sieci. Jednocześnie, jak zadeklarował, wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa żywności.

Przypomnijmy, jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl 18 osób zachorowało, z czego 15 trafiło do szpitala po spożyciu wyrobów oferowanych w kawiarniach Green Caffe Nero w Warszawie.

Jak tłumaczy prezes Ringer, prawdopodobną przyczyną było otrzymanie od jednego z dostawców partii z bakteriami. - Cały czas staramy się ustalić, co było przyczynę tego, co się stało - powiedział.

Wpływ na zatrucia miała także gorąca pogoda. - Zdajemy sobie sprawę, że naszych klientów to nie interesuje. Oni te produkty spożyli u nas. Bierzemy za to pełną odpowiedzialność - powiedział. Adam Ringer zapewnił, że firma pozostaje w kontakcie z osobami, które zachorowały. Zagwarantował także "odpowiednie rekompensaty" poszkodowanym.

Przedstawiciele Green Caffe Nero spotkali się m.in. z Sanepidem. Efektem tego są nowe standardy bezpieczeństwa żywności, wprowadzone natychmiastowo.

Zobacz pełną treść oświadczenia Adama Ringera:

Pierwsze sygnały o zbiorowym zatruciu dotarły do operatora w piątek 1 czerwca.  - Otrzymaliśmy od jednego z klientów sygnał o niedyspozycji żołądkowej członków jego rodziny z podejrzeniem zatrucia bakterią salmonelli. Pojawiło się ryzyko, że mogło się to wydarzyć w wyniku wizyty w naszej kawiarni i konsumpcji ciasta z kremem – czytamy w oświadczeniu, które Green Caffe Nero przysłało do redakcji w poniedziałek 4 czerwca.

Dzień wcześniej, w niedzielę firma wydała na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowała, że wstrzymuje sprzedaż wszystkich ciast z kremem. Tak nakazał Sanepid, który wszczął dochodzenie w sprawie zbiorowego zatrucia. Od niedzieli inspektorzy skontrolowali kilkanaście lokali, docelowo skontrolują wszystkie w Warszawie i okolicach, gdzie jest ich ponad 50.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Łukasz 05.06.2018

    bez hejtu w komentarzach? nie wierzę! :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.