02.04.2019/15:24

Adam Sawicki, AmRest: Dostawy jedzenia to branża, która najszybciej rozwija się w e-commerce

Patrząc z punktu widzenia obrotów e-commerce, które szacuje się na 45-50 mld zł, wartość zamówień jedzenia online jest jeszcze stosunkowo mała, bo wynosi 1 mld zł. Jednak dynamika przyrostu rzędu 40-50% rocznie jest dużo większa niż wzrostu całego rynku e-commerce, którego obroty rosną 10-20 proc. rok do roku - mówi Adam Sawicki, członek zarządu AmRest odpowiadający za cyfryzację grupy.

Z raportu o rynku dostaw jedzenia w Polsce w 2018 roku, który właśnie opublikował serwis PizzaPortal.pl wynika, że w styczniu 2019 roku 46 proc. użytkowników internetu w Polsce zadeklarowało, że choć raz zamówiło jedzenie online.

Jest to czwarta najpopularniejsza kategoria e-commerce po odzieży, książkach i płytach oraz biletach. Nadal duża część zamówień jedzenia odbywa się telefonicznie (54 proc.). Zdaniem Sawickiego za 5 lat nawet połowa zamówień jedzenia będzie składana online.

Internautów deklarujących, że składają zamówienia wyłącznie online jest już 15 proc. - Pokazuje to przestrzeń to ogromnych wzrostów. Dodatkowym czynnikiem popierającym tę teorię jest fakt wzbogacającego się społeczeństwa, zmiana trybu życia oraz modelu rodziny. W tej chwili około 2-3 proc. naszych dochodów wydajemy w restauracjach - mówi Adam Sawicki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.