05.08.2020/15:53

Akcje Dino Polska biją kolejne rekordy. Od debiutu zdrożały już o blisko 480 proc.

W ostatnich dniach akcje polskiej spółki, zarządzającej siecią dyskontów Dino, szybowały pod niebiosa. Według analityków, wkrótce mogą kosztować nawet 235 zł.

Podczas poniedziałkowej sesji – 3 sierpnia 2020 r. – uzyskały na zamknięciu najwyższą wartość w historii notowań spółki. Jeden walor kosztował aż 226,60 zł. W trakcie sesji wycena była jeszcze wyższa – kurs sięgnął 232 zł. We wtorek nastąpiła korekta, trwająca także dziś. W środę o godz. 15:00 warte były „tylko” 215 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że w ostatnim czasie ze spółki nie płyną żadne znaczące informacje, które mogłyby powodować zwyżkę wartości jej walorów, zapewne mamy zatem do czynienia z wpływem analizy technicznej, która wskazuje na możliwy wzrost kursu – akcje Dino Polska wybiły się ponad półtoramiesięczną konsolidację, co dla części inwestorów jest sygnałem dalszych wzrostów. Na początku lipca analitycy banku GSBC wyceniali jedną akcję na poziomie 235 zł.

Od debiutu akcje Dino Polska zdrożały aż o ponad 477 proc. – ich cena minimalna wynosiła 36,15 zł. Tylko od początku 2020 r. posiadacze walorów spółki zarobili na niej nieco ponad 50 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także