15.01.2022/11:10

Akcje InPostu znów mocno spadły. Rafał Brzoska dokupił walory

W piątek rano cena akcji InPostu na giełdzie w Amsterdamie wynosiła 8,02 euro i była o połowę niższa od tej, gdy firma wchodziła na parkiet. Prezes firmy musiał interweniować i wykupił część z nich.

O sprawie pisze portal money.pl, który przypomina, że po debiucie ceny akcji InPostu nawet rosły. W styczniu zeszłego roku kosztowały po 19 euro za sztukę, a w lutym przebiły poziom 20 euro. Później potaniały, a kurs przez kolejnych kilka miesięcy utrzymywał się w przedziale 13-18 euro za akcję.

Teraz jednak osiągnęły historycznie niski poziom. Jeszcze tydzień temu kosztowały ponad 10 euro za sztukę, ale w piątek ich cena spadła do poziomu 8,02 euro.

Na interwencję zdecydował się szef InPostu Rafał Brzoska. Za pośrednictwem firmy A&R Investments wykupił 100 tys. walorów po 8,65 euro, 50 tys. po 8,83 euro i 75 tys. po 8,78 euro. Całą transakcja zamknęła się w kwocie 1,96 mln euro. Brzoska ograniczył w ten sposób liczbę akcji w obrocie.

To nie pierwszy tego typu ruch prezesa właściciela Paczkomatów. Podobny ruch wykonał na początku grudnia.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • egon 21.01.2022

    i po gościu

  • Nickt 15.01.2022

    W odpowiedzi cena zejdzie do 6 euro. I tyle to może jest warte. Panie Brzoska, zrób pan tak, żeby paczkomaty nie były nieustannie zapchane, a jak grzecznie proszę i uzasadniam, dlaczego w mojej okolicy należy zmodernizować ten 10-letni złom w wersji kompaktowej, to jestem olewany przez support. Wskazuję 2 miejsca w promieniu 150m gdzie są idealne warunki na dostawienie drugiej maszyny (lub przeniesienie starej wraz z modernizacją/rozbudową), tracę godzinę na wysmarowanie pięknego maila, robię zdjęcia, uzasadniam dlaczego taka lokalizacja i zmiany. I niestety znów napotykam na opór w rodzaju "nie jesteśmy zainteresowani". Po prostu ręce opadają. Ja rozumiem, że macie miliony przesyłek i w nosie czyjeś wołanie, ale bezczelność z jaką to robicie powoduje, że macie o tego jednego klienta mniej. A za mną pójdą następni i nigdy nie wrócą bo mam wybór: zamawiam do punktu lub korzystam z paczkomatów innej sieci.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także