20.02.2020/06:52

Aktywiści protestowali pod sklepem sieci Reserved. Chodzi o kaszmir

Aktywiści Fundacji Viva! i organizacji PETA protestowali przed butkiem sieci Reserved w poznańskiej galerii handlowej Avenida. Domagali się, by sieć zaprzestała sprzedaży odzieży z kaszmiru, który ich zdaniem pozyskiwany jest w niehumanitarny sposób – informuje Głos Wielkopolski.

Protest odbył się 18 lutego 2020 r. pod hasłem „Usłysz ich krzyk”. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób z polskiej Fundacji Viva! i międzynarodowej organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Aktywiści domagali się od sieci, by zrezygnowała z produkcji i sprzedaży ubrań z kaszmirem, który należy do najdroższych i najbardziej poszukiwanych włókien na świecie.

Organizatorzy protestu przekonywali, że kaszmir pozyskiwany jest z kóz żyjących w Himalajach w bardzo brutalny sposób, a zwierzęta są następnie uśmiercane.

Przedstawiciel spółki LPP, do której należy sieć Reserved, zarzucił organizatorom manifestacji manipulację i zapewnił, że nie produkuje już odzieży z kaszmirem

Źródło: gloswielkopolski.pl

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • petakillsanimals 28.02.2020

  Poczytajcie sobie lepiej o tym całym PETA była afera jak zabijali zwierzęta niby walcząc o ich dobro. Łatwo znaleźć informacje.

 • missa 25.02.2020

  Tytuł może wprowadzać w błąd, na pewno nie chodzi o kaszmir bo atakowaliby kogo innego. To jest zaplanowany atak na Reserved.

 • ewelinqa 22.02.2020

  Mogli protestować wszędzie a wybrali polska markę, która w ofercie ma śladowe ilości kaszmiru i jeszcze z nich rezygnuje. W dodatku wcześniej już ogłaszali że rezygnują z angory czy moheru i futer. Marka jak najbardziej proekologiczna zostaje zaatakowana przez ekologów.

 • Molly 20.02.2020

  Podobno już resered wstrzymał sprzedaż kaszmirowych ubrań.

 • Wudu 20.02.2020

  Resereved tego kaszmiru ma mało w porównaniu z innymi, a protestują akurat przeciwko nim, dziwnie to wygląda.

 • Dick 20.02.2020

  Chciałabym widzieć odzież z kaszmirem w taniej sieciówce Reserved...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.