27.07.2017/10:32

Aldi całkowicie rezygnuje z plastikowych toreb

Sieć Aldi wycofuje się ze sprzedaży jednorazowych, plastikowych toreb sprzedawanych przy strefie kasowej. Klienci sieci od października będą mogli nabyć jedynie ekologiczne reklamówki, które wykorzystywać można wielokrotnie - donosi "Retail Detail".

Na razie zmiana dotyczy jedynie rynku niemieckiego. Na opisywany krok zdecydowały się obie dywizje Aldiego, czyli zarówno Aldi Nord, jak i Aldi Süd.

Przy kasie w dyskontach Aldiego w Niemczech nabyć będzie można reklamówki, które w 80 proc. składają się z materiałów z recyklingu. Takie siatki będą nie tylko bardziej przyjazne środowisku, ale również większe od zwykłych jednorazówek. Kosztować będą od 10 do 20 centów. Aldi nazywa je "Blauwe Engel" ("niebieski anioł").

- Świadomie robimy kolejny krok i zakazujemy nie tylko plastikowych, jednorazowych toreb, jak również wielu różnych rodzajów toreb papierowych. Ich produkcja wymaga większej ilości energii i wody i nie są one trwałe - komentuje najnowszy ruch sieci Philipp Skorning, dyrektor zakupów w Aldi Süd.

W październiku nowe zasady zaczną obowiązywać w regionie Monachium i okolicach Berlina, a następnie stopniowo wdrożone zostaną do wszystkich kolejnych sklepach pod szyldem Aldi działających w kraju. Niewykluczone, że w przyszłości Aldi na podobny krok zdecyduje się również w innych państwach, w tym w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.