10.08.2018/10:03

Aldi chce zrewolucjonizować elektromobilność

Przy marketach Aldi Sud wzdłuż niemieckich marketów powstanie sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych - pisze interia.pl.

Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, do tej pory Aldi Sued koncentrował się na centrach miast. Teraz sieć będzie trafiała do klientów podróżujacych np. na wakacje.

Nowa stacja ładowania pojazdów została otwarta w Seeheim-Jugenheim w pobliżu autostrady A5. Do tej pory Aldi Sued zamontowało stacje przy 53 marketach na terenie całych Niemiec. W budowie jest kolejnych 28 marketów przy autostradach.

"Tankowanie" odbywa się gratis - energia pochodzi z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachach marketów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Erwr 07.09.2020

    OOOO, a kiedy doczekamy sie w WARSZAWIE więcej niż 3 sklepów? Bo na te LILDa to ALDI z trzema sklepami jest kompletną porażką.

  • Napi 25.08.2018

    Z utesknieniem czekamy i na takie działania i u nas. Zreszta one juz powoli sie rozwijaja, co widac na mapce greenway'a bo pojawilo sie sporo nowych stacji wlasnie przy punktach sieci handlowych. To w sumie super patent na przyciagniecie klienta dla obydwu stron, jedno i drugie ma z tego środki a kierowcy maja dodatkowe punkty do podładowania auta

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.