18.04.2020/14:10

Aldi rezygnuje z jaj z chowu klatkowego i niektórych chemikaliów przy produkcji odzieży

Aldi zgłosiło 20 praktyk do raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki”. Sieć dyskontów zrezygnuje m.in. ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego marki własnej oraz obniży emisję gazów cieplarnianych do 2021 r. o 40 proc. względem roku 2015.

Tekstylia i obuwie marek własnych sprzedawane w Aldim będą produkowane bez użycia określonych chemikaliów. Razem z Greenpeace sieć sklepów opracowała katalog kryteriów, w którym zdefiniowano wymagania ekologiczne w obszarze produkcji tych wyrobów. Nowe sandardy mają zostać wprowadzone do końca 2020 roku.

Działania Aldi zostały zauważone w we wszystkich z 7 obszarów społecznej działalności biznesu. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zwróciło uwagę na zaangażowanie społeczne firmy i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowiska. Kolejnymi ocenianymi kryteriami były zagadnienia konsumenckie, ład organizacyjny, prawa człowieka i uczciwe praktyki operacyjne.

– Cieszymy się, że realizowane przez nas na co dzień działania z zakresu odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem, produktami i relacjami z otoczeniem, zyskały uznanie i Aldi po raz kolejny znalazło się w gronie firm wymienionych w prestiżowym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu – powiedziała Katarzyna Bawoł, kierownik działu jakości i odpowiedzialności w Aldi Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.