22.08.2016/18:18

Aldi tłumaczy się z niskich cen mleka

Niemieccy rolnicy zablokowali magazyn centralny Aldi Nord w Dolnej Saksonii w proteście przeciwko drastycznym obniżkom cen detalicznych mleka. Producenci rolni uważają, że największe sieci handlowe są współwinne zaistniałej sytuacji.

Przedstawiciele Aldi Nord wystosowali do protestujących oficjalny komunikat, w którym podkreślili, że bardzo wysoko cenią sobie znakomitą jakość niemieckich produktów mleczarskich i przyznali, że nie zawsze znajduje ona odzwierciedlenie w poziomie cen tego typu wyrobów.

Niemiecka sieć zaznaczyła jednocześnie, że nie może sztucznie windować cen mleka, gdyż byłoby to sprzeczne z jej filozofią działania, która zakłada kupowanie i odsprzedaż towarów w jak najniższych cenach. Za litr mleka rolnik dostaje w Niemczech 20-25 eurocentów, podczas gdy granica opłacalności produkcji to 35 eurocentów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.