24.08.2020/15:36

Aldi wreszcie otwiera pierwszy sklep na Pomorzu

W Ustce zadebiutuje pierwszy sklep sieci Aldi na Pomorzu. Dyskont zbudowano zgodnie z nowym konceptem wizualnym sieci. Z okazji otwarcia placówki, w dniu 26 sierpnia przygotowano z liczne atrakcje m.in. degustacje, festiwal grillowy, a także specjalne promocje sięgające nawet 41 proc. 

Pierwszy dyskont Aldi w Ustce, a zarazem też na Pomorzu, ma powierzchnię 1370 mkw. Przy sklepie znajduje się parking z 53 miejscami parkingowymi, w tym z miejscem dla rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Na potrzeby nowego sklepu sieć zatrudniła kilkunastu pracowników. 

Nowy koncept wizualny ANIKo, zgodnie z którym zbudowano sklep w Ustce, jest bardziej intuicyjny i przyjazny klientom. Aldi od 2017 r. modernizuje swoje sklepy, a nowo otwierane mają już odświeżony wygląd i funkcjonalność.

Motywem przewodnim konceptu jest świeżość, zarówno pod kątem zaaranżowania przestrzeni, jak i asortymentu i jego ekspozycji. Sieć zadbała o oznaczenia umożliwiające szybsze odnajdywanie potrzebnych artykułów, nowoczesny design i przestronność. Sklep wyposażony jest w krajalnicę do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów sieci. Znalazły się tu również pokój dla matki z dzieckiem oraz toaleta.  

- Otwarcie pierwszego sklepu Aldi na Pomorzu to dla nas wielka radość. Cieszymy się, że zaznaczamy naszą obecność w regionach, w których dotychczas ALDI nie było obecne i, że z ofertą będziemy mogli docierać do klientów, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać produktów naszej marki. Wierzymy, że Aldi spotka się tu z entuzjastycznym przyjęciem, stając się ulubionym sklepem klientów zarówno ze względu na jakość asortymentu, jak i komfort zakupów – mówi Bartosz Jędrzejewski, kierownik sprzedaży Aldi Polska. 

O planach otwarcia kolejnych sklepów sieci Aldi informowaliśmy w portalu wiadomoscihandlowe.pl w połowie lipca br. Niemiecka sieć dyskontów ma w planach otwarcie kilku sklepów na Pomorzu. Już niebawem kolejne sklepy z biało-niebieskim logiem zadebiutują w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Kwidzynie i Elblągu. 

Plany Aldiego co do poszukiwania nowych lokalizacji pod sklepy zdradził Oktawian Torchała, dyrektor generalny Aldi w Polsce. Firma chce potroić liczbę otwieranych sklepów. Dzięki nowym biurom regionalnym w ośmiu miastach, Aldi od początku 2020 r. swoją ekspansję prowadzi praktycznie na terenie całej Polski. Województwo pomorskie obsługuje regionalne biuro Aldiego w Gdańsku.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także