12.07.2020/09:32

Aldi zdobywa Pomorze. Niedługo otwarcia nowych sklepów w kilku miastach

Niemiecki Aldi, który w czerwcu zapowiedział przyspieszenie ekspansji na polskim rynku, sukcesywnie realizuje plany. Już niedługo sieć otworzy kilka dyskontów na Pomorzu. Gdańsk, Gdynia, Ustka, Sopot, Kwidzyn i Elbląg - to miasta, w których niebawem zaczną sprzedawać sklepy z biało-niebieskim logiem.

O ambitnych planach Aldiego i poszukiwaniu nowych lokalizacji pod sklepy mówił Oktawian Torchała, dyrektor generalny Aldi w Polsce. Firma chce potroić liczbę otwieranych sklepów. Dzięki nowym biurom regionalnym w ośmiu miastach, Aldi od początku 2020 r. swoją ekspansję prowadzi praktycznie na terenie całej Polski.

Województwa wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie obsługuje regionalne biuro w Luboniu, małopolskim i podkarpackim zajmują się pracownicy z Krakowa, dolnośląskie i opolskie obsługuje Wrocław, mazowieckie i podlaskie – Warszawa, lubelskie i świętokrzyskie – Lublin, a województwo zachodniopomorskie – Szczecin. Śląskim i łódzkim, gdzie Aldi ma najgęściej ulokowaną sieć sklepów zajmuje się regionalne biuro przy centrali firmy w Chorzowie.

Na ostatnim miejscu wymieniamy regionalne biuro w Gdańsku, zajmujące się województwami pomorskim i warmińsko-mazurskim, ponieważ właśnie tam do tej pory niemiecki dyskonter nie był obecny, a najbliższym czasie uruchomi co najmniej kilka sklepów.

Aldi poszukuje kierownika regionu sprzedaży na województwo pomorskie, któremu powierzy zarządzanie pracą kilku sklepów w rejonie. Osoba zatrudniona przez niemiecką sieć będzie zarządzać pracą kilkudziesięciu osób.

Plan otwarcia nowego sklepu Aldi w Sopocie ujawnił lokalny serwis esopot.pl, o czym informowaliśmy już w portalu wiadomoscihandlowe.pl. Dyskonter ma zająć miejsce po markecie Alma, który zamknięto w 2017 r. Kolejnym najemcą centrum handlowego miała być sieć sklepów E. Leclerc, jednak nie doszło do podpisania umowy. 

Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR Aldi Polska powiedziała, że wybierając nowe lokalizacje sklepów, firma dba o to, aby były dogodne dla klientów. - Tak było również w przypadku powstającego sklepu w Sopocie. Jego otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku – dodała. 

Kolejne markety Aldi w Trójmieście mają działać w centrum Gdyni i w Gdańsku. W województwie pomorskim trwa obecnie przebudowa sklepu w Ustce. Jak donosi portal ustka.naszemiasto.pl niemiecka sieć Aldi stała się właścicielem zabudowanej działki przy ulicy Ogrodowej w grudniu ubiegłego roku. Wcześniej działał tam Intermarche, ale zamknięto go w 2018 r. 

Przedstawicielka Aldiego powiedziała, że powstający sklep w Ustce będzie pierwszym sklepem Aldi w mieście i jednym z pierwszych na Pomorzu. Jego otwarcie planowane jest w II połowie 2020 roku. 

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Klient 16.02.2021

  A może tak sklep aldi w kolbudach?

 • Alan 12.02.2021

  A może by tak w Tczewie Aldi po starym Tesco

 • Alan 12.02.2021

  A może by tak w Tczewie Aldi po starym Tesco

 • Balbina 12.02.2021

  witam ,kiedy otwarcie Aldi w Starogardzie Gdańskim?

 • Tom 29.12.2020

  Dlaczego władze miast i miasteczek wydają bezmyślnie pozwolenia na budowę obcego kapitału w naszym kraju.

 • ES 12.12.2020

  Kiedy otwarcie Aldi w Gdańsku przy Noskowskiego1 ?

 • gosc18 10.10.2020

  Kiedy Aldi w Szczecinie???

 • klient 13.07.2020

  Kiedy torby papierowe przy kasach albo bawełniane???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.