13.12.2018/11:04

Aleksander Walczak, Dekada: Przyszły rok upłynie nam pod znakiem nowych inwestycji

Mijający rok dla Dekady SA to czas intensywnej komercjalizacji obiektów z portfolio, a także realizacji nowych projektów, wpisujących się w rytm i styl życia konsumentów. W 2018 roku do użytku została oddana rozbudowana Dekada Grójec, ruszyła budowa Dekady Nysa, a deweloper wciąż pracuje nad nowymi projektami – m.in. zintegrowanymi centrami handlowo-komunikacyjnymi w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Plany na 2019 r. są również ambitne.

– Rok 2018 był trudny dla branży handlowej, przede wszystkim poprzez wprowadzenie ograniczenia handlu w niedzielę. Z pewnością wpłynęło to na obniżenie obrotów, szczególnie w II kwartale br. w tradycyjnych galeriach handlowych, ale obiekty typu convenience niezmiennie cieszą się dużą odwiedzalnością. To potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku. W tym roku świętowaliśmy 7 lecie trzech obiektów z portfolio spółki – w Myślenicach, Sieradzu i Skierniewicach. Czwarte urodziny obchodziła Dekada Nowy Targ, gdzie liczba odwiedzających i obroty najemców rosną z roku na rok. Jednak w Dekadzie nie osiadamy na laurach i stawiamy na dalszy, dynamiczny rozwój. W tym roku rozpoczęliśmy budowę długo oczekiwanej przez mieszkańców Dekady Nysa, w której wynajęte jest już ponad 70 proc. powierzchni. Nastąpiło również otwarcie rozbudowanej Dekady Grójec, której komercjalizacja zakończyła się 100 proc. sukcesem. W najbliższej przyszłości planujemy kolejne rozbudowy, m.in. w Ciechanowie i Skierniewicach. Jest to spowodowane rosnącymi wymaganiami konsumentów i dynamicznie zmieniającym się rynkiem handlowym – już co czwarta galeria przechodzi modernizację i na konkurencyjnym, nasyconym rynku ten kierunek jest nieunikniony – komentuje Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA

W 2019 roku inwestor stawia na intensywny rozwój. W planach, oprócz rozbudowy istniejących obiektów ma dalszą pracę nad nowo powstającymi zintegrowanymi obiektami handlowo-komunikacyjnymi w Koninie i Mińsku Mazowieckim realizowanymi we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną Xcity Investment.

– Przyszły rok upłynie nam pod znakiem dalszej realizacji nowych inwestycji, a ponadto komercjalizacji zarówno istniejących jak i rozbudowywanych, czy nowo powstających obiektów. Nie zwalniamy tempa – w ciągu najbliższych kilku lat planujemy podwoić liczbę centrów handlowych w naszym portfolio. Oprócz budowy nowych inwestycji rozważamy również zakup gotowych nieruchomości. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i czekamy na nowe wyzwania w 2019 roku – podsumowuje Aleksander Walczak.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowe, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Za proces komercjalizacji odpowiada BOIG Property Consulting.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.