26.09.2013/09:50

Alexandre Soares dos Santos odchodzi na emeryturę

Jak podała PAP, Alexandre Soares dos Santos, długoletni prezes grupy Jeronimo Martins, odchodzi z firmy. 79-latek przechodzi na emeryturę.

Soares dos Santos oficjalnie pożegna się z firmą 1 listopada br. Jako przyczynę odejścia podano powody osobiste. Już jesienią ub.r. prezes JM zapowiedział swoje rychłe odejście z biznesu, argumentując zamiar zaawansowanym wiekiem.Jest głową rodziny Soares dos Santos, właściciela spółki Sociedade Manuel dos Santos. Firma ta kontroluje 56,1 proc. udziałów w grupie JM. Soares rozpoczął karierę w handlu w 1955 roku w koncernie Unilever, gdzie był m.in. dyrektorem marketingu w jego brazylijskim oddziale. W 1964 roku powrócił do rodzinnej Portugalii, gdzie wszedł w skład zarządu spółki Jeronimo Martins. Wiosną 2010 roku fotel dyrektora zarządzającego grupy JM objął syn prezesa, Pedro Soares dos Santos, odpowiedzialny wcześniej m.in. za inwestycje portugalskiej firmy w Polsce oraz w Brazylii. Według magazynu „Forbes” fortuna Alexandre Soares dos Santosa jest szacowana na 2,3 mld euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.