22.10.2019/13:37

Alfred Bujara, NSZZ Solidarność: UOKiK nie spełnia swojej roli

–  UOKiK zdecydowanie nie spełnia swojej roli, ponieważ w dużo większym stopniu powinien kontrolować rynek detaliczny i hurtowy w Polsce – powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” w rozmowie z magazynem „Społemowiec Warszawski”.  

Bujara zaznaczył, że w handlu detalicznym mamy obecnie do czynienia z oligopolem – największą pozycję na rynku mają duże, zagraniczne sieci handlowe. – Obserwujemy także wiele nieuczciwych działań na niekorzyść producentów żywności, którymi UOKiK powinien się zająć – powiedział szef handlowej „Solidarności”.

Związkowiec zaznaczył również, że polski handel będzie mógł konkurować z zagranicznymi sieciami jedynie przy wsparciu organów państwa.

– Moim zdaniem na obecnym etapie, bez wsparcia rządu nie da się uratować polskiego handlu. W pierwszej kolejności należy odbudować polski handel hurtowy. Obecnie rynek jest zdominowany przez podmioty zagraniczne, które narzucają warunki polskim przedsiębiorcom z branży handlu detalicznego i producentom żywności – mówił w wywiadzie Bujara dodając, że potrzebna jest także specjalna ustawa regulująca e-handel, a także kwestie handlu hurtowego, detalicznego oraz logistyki.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Gerard 12.12.2019

  Co to za figura ??

 • Raff 29.10.2019

  Bunara to zwykły cep z solidarności. Przez tego głupka tylko handel straci i pracownicy w których zastąpią maszyny.

 • prawnik 24.10.2019

  polecam stronę www uokik i informację o zarzutach dla Biedronki w dwóch postępowaniach

 • Klient 23.10.2019

  Brawo p. Alfredzie ! Wreszcie ktoś powiedział prawdę o UOKiK. Zresztą pozostałe akapity z wypowiedzi p. Bujary też są trafne. Nowy Rząd nie może dłużej chować głowy w piasek.Ratowanie polskiego handlu to Ich obowiązek. Już 3/4 rynku handlowego jest w obcych rękach, a Biedronka to portugalskie sklepy. wielu Polaków sądzi ,że to polskie sklepy.CZAS TO ZMIENIĆ!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.