16.11.2018/11:25

Alibaba ogłasza lokalizację pierwszego hubu logistycznego w Europie

To już oficjalne - chiński gigant e-commerce Alibaba otworzy pierwszy hub logistyczny w Europie. Po miesiącach licznych plotek na temat potencjalnej lokalizacji obiektu, firma zakomunikowała, że zdecydowała się na wybór belgijskiego miasta Liege.

Jak donosi "Retail Detail", na ostatniej prostej o przychylność Alibaby starali się jeszcze powalczyć Holendrzy, jednak ostatecznie nie udało im się przekonać chińskiego inwestora.

Portal zauważa, że na chwilę obecną w Liege nie ma jeszcze magazynu ani innej infrastruktury Alibaby. Jednak podczas tegorocznego Single's Day (chiński odpowiednik Walentynek) po raz pierwszy samoloty Alibaby latały między centralą w Hangzhou a lotniskiem w Liege. Zgodnie z założeniami, docelowo w sąsiedztwie lotniska w Liege stanąć ma magazyn Cainiao o powierzchni aż 380 tys. mkw. (to tyle, ile 50 boisk piłkarskich).

- Rozpoczęliśmy już szeroką współpracę pomiędzy Cainiao, logistyczną spółką-córką Alibaby, a lotniskiem - przyznaje Terry Von Bibra, generalny menedżer Alibaby na Europę, w wywiadzie dla belgijskiej gazety "De Tijd".

"Retail Detail" jest przekonane, że pierwszy hub logistyczny Alibaby w Europie nie będzie ostatnim. Przypomnijmy, że w czerwcu br. "WirtschaftsWoche" donosiło, że Alibaba chce otworzyć centrum logistyczne w Hamburgu. Spekulowano także o otwarciu podobnych magazynów w Polsce, Belgii i Czechach.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • HK 19.11.2018

    Wpuszczanie lisa do kurnika.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.