03.01.2020/15:09

Alkohol wrócił na Frisco.pl. Sprzedaje go... nowa spółka FR24 [TYLKO U NAS]

Za pośrednictwem platformy Frisco.pl ponownie można kupować alkohol. Firma Frisco, mająca ostatnimi czasy problemy administracyjne ze sprzedażą alkoholu, znalazła sprytny sposób. Wystarczyło zarejestrowanie nowej spółki FR24. Nowa spółka, zlokalizowana w miejscu działającego od niedawna magazynu Frisco w Klaudynie, uzyskała odpowiednie zezwolenia i zaczęła sprzedaż alkoholu.

- Od początku grudnia sprawdzamy, jak ofertę naszego partnera przyjmą klienci. Frisco.pl nie jest sprzedawcą produktów alkoholowych widocznych na naszej stronie; jest nim spółka FR24, a witryna frisco.pl służy prezentacji asortymentu tego sklepu - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Jacek Palec, prezes Frisco.pl, należącego od niedawna w całości do Grupy Eurocash.

FR24 to spółka zarejestrowana pod koniec września 2019 r. Jej prezesem jest Tomasz Michalski, czyli dyrektor ds. komercyjnych Frisco. 100 proc. udziałów w FR24 należy do Frisco. Spółka FR24 wkrótce po powstaniu uzyskała zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych (wszystkich rodzajów), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Łącznie są to trzy zezwolenia, a zostały wydane 14 listopada przez wójta gminy Stare Babice. Uprawnienia przyznano FR24 na okres do 24 listopada 2024 r.

Biznesy Frisco i FR24 rozdzielone zostały tak bardzo, jak to tylko możliwe. Na platformie Frisco.pl klienci zamawiający alkohol razem z żywnością otrzymują czytelny komunikat, sprzedawcą których produktów jest Frisco, a których FR24. Przy składaniu zamówienia klient musi zaznaczyć zgodę na obsługę dostawy z FR24 przez Frisco. Nawet kurierzy, którzy dostarczają towary, przyjeżdżają do domu klienta z dwoma terminalami płatniczymi: jednym do zapłaty za zamówienia z Frisco, drugim - za zamówienia z FR24.

- Sprzedawcą produktów alkoholowych widocznych na stronie www.frisco.pl jest spółka FR24. Strona www.frisco.pl służy jedynie prezentacji asortymentu spółki FR24, a dostawa produktów wraz z zakupami z Frisco jest jedną z opcji odbioru zamówienia - tłumaczy Jacek Palec w komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Jak wyjaśnia prezes Frisco, oferta alkoholowa FR24 widoczna jest na stronie Frisco.pl tylko dla zalogowanych klientów, którzy potwierdzili swój wiek podczas rejestracji konta. - Przy finalizacji zamówienia klient może wyrazić chęć otrzymania produktów zakupionych ze sklepu FR24 razem z dostawą zakupów z Frisco.pl. W takim przypadku nasz kierowca zobowiązany jest do zweryfikowania wieku oraz stanu trzeźwości odbierającego, a także do pobrania specjalnego oświadczenie od klienta - podkreśla prezes Frisco.

Jacek Palec dodaje, że alkohol nie jest dla klientów Frisco.pl produktem pierwszej potrzeby "i nie wpływa na zmianę sposobu dokonywania zakupów przez potencjalnych klientów". - Stale poszerzamy asortyment na naszej stronie, dlatego zdecydowaliśmy się na prezentację oferty alkoholowej w porozumieniu z partnerem, który odpowiada za jego sprzedaż - mówi Palec.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • xxxx 07.01.2020

    I bardzo dobrze, że sprzedaje! Zamówienie wina czy piwa przez internet, to świetna sprawa!!

  • Jusek 04.01.2020

    @elomelo - jakiego prawa ? A co z tymi co obchodzą Konstytucję i nie respektują wyroków sądowych i tworzą bezprawie mimo, ze w nazwie mają zupełnie co innego ?

  • elomelo 04.01.2020

    wyglada jak obchodzenie prawa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.